ALAPLI HABERLERİ

ASKER OLAN HÜSAMETTİN ÖZDEMİR’E KINA YAKILDI

9 Eylül 2013
1.190 kez görüntülendi

ASKER OLAN HÜSAMETTİN ÖZDEMİR’E KINA YAKILDI

Alaplı Çamlıbel Köyünden askere gidecek olan Hüsamettin Özdemir için kına gecesi yapıldı.Babası tarafından eline kına yakıldı.

 

Alaplı Çamlıbel Köyünden askere gidecek gençler  için çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Askere gidecek gençlerin evlerine Türk bayrağı asıldıktan sonra müzikli eğlence programları yapılıyor ve asker adaylarının ellerine türküler eşliğinde kına yakılıyor.

Asker  adayı Hüsamettin Özdemir ,  yaptığı açıklamada, askere gittiği için çok gururlu olduğunu ve ellerine kına yakıldığını söyledi.

Köyde askere gidecek her gencin eline kına yakıldığını anımsatan Özdemir , “Bizim burada adettir kına yakılır askere gidene. Ben Burdur’a üç gün sonra  gidiyorum. Çok heyecanlıyım ve biraz da ailemden ayrılacağım için duyguluyum” dedi.

Asker babası Muhammet Özdemir  ise asker evinin düğün evi gibi olduğunu ve oğlunu askere göndermenin gururunu yaşadığını ifade etti.

Özdemir ;Dünyanın hiçbir yerinde aileler, yetiştirerek 20 yaşına getirdiği evladını güle oynaya askere göndermez. Bizde askere gidenlere vatana kurban olsun diye kına yakılır. Vatan sağ olsun, hayırlısıyla gidip gelirler inşallah. Bu yoldan hepimiz geçtik. Bu görev, vatana verilecek en güzel görevdir. Gençlerimizi vatanımızı beklemeye uğurluyoruz. Askere giden gençlerimizin Yolları  açık olsun, Allah’a emanet olun. Hepinize hayırlı görevler diliyorum. dedi

HÜSAMETTİN ÖZDEMİR ASKER KINASI1 ile kanca67


From HÜSAMETTİN ÖZDEMİR ASKER EĞLENCESİ, posted by Mustafa Kanca on 9/08/2013 (149 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Yorumlar

  1. resul altun dedi ki:

    hayırlısıyla gider gelirsin inşallah kardeşim

Yorum Yaz