ALAPLI HABERLERİ

BAKAN KILIÇ, YURT İNŞAATINI İNCELEDİ

12 Ekim 2013
830 kez görüntülendi

BAKAN KILIÇ, YURT İNŞAATINI İNCELEDİ

Gençik ve Spor bakanı Suat Kılıç, Alaplı ilçesinde 500 kişilik öğrenci yurdunda incelemelerde bulunarak yurttaki odalar hakkında bilgi verdi.

 

Ranza modeliyle yurdun bin kişilik olabileceğini ifade eden Bakan Kılıç, kendilerinin ranza sistemini uygulamadığını, odalara buzdolaplarının da geleceğini söyledi.

Bakan Kılıç, yurtlarda gelecek yıl ranza sisteminden tamamen çıkacaklarını belirttti.
Alaplı meslek Yüksek okulu karşısında yapımı devam eden Yurt binasında inceleme de bulunan Bakan Suat Kılıç, ustalarla sohbet ettikten sonra basın mensuplarına yurt ile bilgi verdi. Bakan Kılıç, “Yurt 500 kişilik, eski sisteme dönsek anında bin kişilik. Eski sistem buraya ranzaları alsam burası anında bin kişilik. Eski modeli anlayın. Ondan sonra hakkımızı teslim etmiyorsunuz. Siyasetin hep nerde açığı var ordan kendinize kulvar tutturuyorsunuz. Bu odalarda buzdolabı da gelecek. 20-30 kişilik odalar vardı hepsini kapattık. 12 kişilik nadiren bir iki yerde vardı. Kapasite yüksek olduğu için azaltamadık Seneye ranzadan tamamen çıkmıştık.” diyerek sözlerini tamamladı:
This plugin does not have a valid Facebook access token. Please use your admin panel to login with Facebook.

Yorumlar

 1. Türkan dedi ki:

  Bakanım bu küçük şehirde yaşayanları düşünüyorsanız. kira geliri elde edip geçimimize katkıda bulunduğumuzuda unutmayın lütfen. Zaten Alaplıda kiralar çok ucuz. üç öğrenci birleşip 300/400tl ye ev tutuyor. Şimdi bu gelirimizden de olacağız. Ev çok zaten Alaplıda…Yurt binası TURZM OTELCİLİK Meslek Yüksek Okulu olarak hizmete girse daha iyi değilmi? Saygılar…

 2. sevde kocabaş dedi ki:

  Bakanım okul bahçesindeki bu yurt, yeni bir bölüm açılarak değerlendirilse daha iyi olur. Çünkü 2. öğretim öğrencileri ders yaparken diğer öğrenciler balkonda bahçede olacaklar… Okul bahçasinin içinde, yanyana yurt olması esnafıda etkiler. Bu öğrenciler hiç çarşıya inmezler. Şehre hareket gelmez. Bence yeni bölüm açılmalı bu binaya. Lojistik gibi…Alaplı MYO büyümeli…Daha çok öğrenci gelmesi Alaplıyı kalkındırır, canlandırır. Sağlıklı günler dilerim.

 3. armağan dedi ki:

  Ak parti yöneticileri; Bu şehirde ev bol ve ucuz…Bunu Bakanımız bilmeyebilir, ama sizler biliyorsunuz.Öğrenciler barınma konusunda sorun yaşamıyor. Alaplı esnafı ve evini kiraya verenler mağdur olacaktır. 250 ile 400 arasında kiraların seyrettiği şehirde, öğrenciler ortaklaşa kira ödeyerek kalabiliyorlar. Çarşı esnafından gıda maddesi alarak, ev eşyası alarak ekonomik katkı veriyorlar. Dışardan gelen öğrenciler kalacak yer bulamasa haklısınız ama, ben sizlerin Alaplılılarıda düşünerek bu yurt binasının YENİ BİR BÖLÜM açılarak kullanılması konusunda aydınlatıcı olmanızı rica ederim. Maddi kayba uğrayacağız. Teşekkürler

 4. İlker yaman dedi ki:

  Alaplamızın büyümesi gelişmesi için MYO’na yeni bölümler açılmalı. Okul binası ile iç-,içe yurt binası olması sakıncalı. Bu yurtta kalacak öğrencilerin beslenmeside karşılanacağı için biz esnafın iş yapması kısıtlanacaktır. 1000/1500 öğrenci Alaplının çarşısına can vermektedir. Öğrenciler yurtta barınacak, beslenecek. Çarşıya niye insin ki. Keza Alaplıda kiralar zaten bir hayli ucuz. Bakanımızı lütfen aydınlatın. Kendileri Alaplıda ki ekonomik durumu bilemez. Önümüzde ki sene fırıncısından, marketine, çay ocağından, manavına tüm esnaf kazancının yarı yarıya azalacağını bilmektedir.. Hatta halk Otobüsü gelirleri bile düşecektir. Çünkü Alaplı çarşısına öğrencilerin inmesi için neden kalmayacaktır. Bu; göz ardı edilmeyecek bir konu.ufak inşaat değişikliği ile çok güzel yeni bölümler açmak varken, var olan öğrenci potansiyelini Alaplı merkezden uzaklaştırıp Tepeköye saklamak niye? Sevgiler, iyi çalışmalar.

Yorum Yaz