ALAPLI HABERLERİ

BAŞKANIN BİLGİSİ VARDI

20 Ağustos 2014
636 kez görüntülendi

BAŞKANIN BİLGİSİ VARDI

Kdz Ereğli ilçesi belediye başkanlığına bir günlüğüne vekalet eden ve yaptığı icraatlarla ortalığın karışmasına neden olan meclis üyesi Fevzi Ekşi, başkanın bilgisi olmadan bir şey yapmadığını söyledi.


Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı’na bir günlüğüne vekalet eden meclis üyesi Fevzi Ekşi, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın kendisini ihanetle suçlaması üzerine açıklama yaptı. Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a Ankara’ya gitmeden önce 17 maddelik bir rapor sunduğunu söyleyen Ekşi, “Ben başkanın bilgisi olmadan hiçbir şey yapmadım” dedi.

EKŞİ: “BAŞKANIN BİLGİSİ DAHİLİNDE O GÖREV DEĞİŞİKLİĞİNİ YAPTIM”

Ereğli Belediyesi’ni “Milletvekili Ercan Candan yönetiyor” algısı oluştuğunu kendisine anlattığını dile getiren Ekşi, “Bu algı hem belediyenin hem de başkanın üzerine yapıştı. Bu konudaki rahatsızlığımızı bir rapor halinde 17 madde olarak hazırladık. Başkan Hasan Pınarcık ve benimle görüşmek istediğini belirtti. En son Ankara’ya gitmeden önce kendisiyle görüştük. Ben rahatsızlıkları kendisine anlattım. Hazırladığımız raporu kendisine sundum. ‘Sizin belediye başkanlığı yapabilmeniz ve burayı yönetiyor algısının oluşması için İbrahim Cöbek’i almanız lazım’ dedim. ‘Eğer bunu yapamıyorsanız bunu yapabilecek bir arkadaşımıza vekaleti verirsiniz, yapar’ dedim. Akşam konuştuk. Kendisi vekaleti bana vererek Ankara’ya gitti. Ben de bugün onunla yaptığımız istişare konuşmalar neticesinde görev değişikliğini yaptım. Ben başkanın bilgisi olmadan hiçbir şey yapmadım. Kendisi döndü ve bir açıklama yapmış. Ben tam olarak ne dediğini bilmiyorum. Ama tekrar söylüyorum. Ben kendisine rahatsızlıkları ilettim. Olması gerekeni söyledim ve onun bilgisi dahilinde bugün o görev değişikliğini yaptım. Ben vekillerin görev ve yetkisini bilen bir insanım” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz