ALAPLI HABERLERİ

BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE YARDIM MALZEMESİ GÖNDERİLDİ

24 Mart 2016
1.279 kez görüntülendi

BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE  YARDIM MALZEMESİ GÖNDERİLDİ

Alaplı ilçesinde İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve Memur-Sen’e bağlı bazı sendikalar tarafından toplanan 2 tır dolusu yardım malzemesi, Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere bölgeye gönderildi.

Alaplı İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlenen uğurlama töreninde konuşan, Alaplı İmam Hatip Lisesi Müdürü Dursun Adar, Bayırbucak Türkmenlerine uzanan yardım elini Alaplı halkı geri çevirmediğini söyledi.

Türkmenler başta olmak üzere bölgedeki insanların büyük sıkıntı çektiğini ifade eden Adar, “Alaplı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Alaplı Öğrenci Meclisi ve Alaplı Memur-Sen’e bağlı sendikaların işbirliğiyle başlatılan Alaplı Müftülüğü, sivil toplum örgütleri ve halkımızın destek verdiği Bayırbucak Türkmenlerine yardım kapması sonucunda toplanan 2 tır dolusu yardımı öğrencilerimizle birlikte Türkmen kardeşlerimize uğurluyoruz. Bu işe başlarken içimizde tereddütle karışık bir korku vardı. Acaba başarabilir miyiz diye ama hamdolsun bugün yardım için uzanan o eli Alaplı geri çevirmedi. Yediğini, giydiğini de parasını da paylaştı. Bugün bir kez daha Alaplı ile gurur duyduk.

Öğrencilerin okuduğu Kuran-ı Kerim’in ardından İlçe Müftüsü Mehmet Bektaş tarafından yapılan dua sonrası 2 tır yardım malzemesi Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere uğurlandı.

Alaplı Sağlık Sen  yönetim kurulu üyesi Deniz Karakuş yardım malzemesi götüren araçlarla Hatay Reyhanlı’ya gitti.

Uğurlama törenine, İlçe Milli Eğitim Müdürü Arife Çevik, Alaplı Memur-Sen İlçe Başkanı Murat Asma, Alaplı Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Mehmet Keleş, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

bayırbucakkk

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz