ALAPLI HABERLERİ

BAYRAM GEÇTİKTEN SONRA AFİŞ YERİNE ASILDI

19 Mayıs 2016
1.692 kez görüntülendi

BAYRAM GEÇTİKTEN SONRA AFİŞ YERİNE ASILDI

Alaplı’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sade bir törenle kutlandı. Resmi törenin ardından başlayan spor etkinlikleri öncesinde TC. Gençlik ve Spor Bakanlığının hazırladığı ve  sporcularının açtığı “Büyük Millet, Büyük Güç hedef 2023” afişi kriz yarattı

Gençlik ve Spor Bakanlığının hazırladığı ve sporcularının açtığı “Büyük Millet, Büyük Güç hedef 2023” yazılı afişin protokol sandalyelerinde oturan CHP ilçe yönetimindeki bazı kişilerin protestosu tarafından kaldırılması törene damgasını vurdu. Alaplı Gençlik ve spor müdürlüğü  sporcuların elinde açılan TC. Gençlik ve Spor Bakanlığının hazırladığı “Büyük Millet, Büyük Güç hedef 2023” yazılı afiş İlçe Mili Eğitim Müdür Vekili ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdür Vekili Arife Çevik’in talimatıyla kaldırtması tepkilere sebep oldu.

İlçede gündem yaratan TC. Gençlik ve Spor Bakanlığının hazırladığı “Büyük Millet, Büyük Güç hedef 2023” yazılı afişi tören sonrası Atatürk Anıtı karşısına tekrar asıldı. Bilindiği üzere 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı “Büyük Millet, Büyük Güç hedef 2023” afişi TC. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanıp tüm il ve ilçelerde kutlanılan bayram törenlerinde kullanılmıştı.

afis

Yorumlar

  1. Eğitimci dedi ki:

    Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü makamını sadece egolarını tatmin etmek için kullananların ,yeri geldiğinde devlet adına vermeleri gereken tepkiyi vermekten aciz olduklarının en büyük kanıtıdır bu olay. Sorumluluk sadece önüne geleni imzalamak değil yeri geldiğinde bazı riskleri alabilmektir.

  2. mehmet turan dedi ki:

    CHP li başkanın emriyle bakanlığın pankartını kaldırtan milli eğitim müdürünün o koltukta niçin oturduğunun sorgulanması gerekir. Siyasetçiler bu durumdan herhalde memnun.

Yorum Yaz