ALAPLI HABERLERİ

BELEDİYE 24 SAAT AÇIK

24 Nisan 2014
725 kez görüntülendi

BELEDİYE 24 SAAT AÇIK

CEM SÜRMENELİ — Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı Belediyesi bundan sonra 24 saat vatandaşın hizmetinde olacağını bildirdi.

Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Belediye eskiden gece saat 11’de kapandığını bundan sonra 24 saat açık kalacağını söyledi. Vatandaşlardan kanalizasyon parası adı altında alınan 140 liranın bundan sonra alınmayacağını ifade eden Tekin, şöyle dedi:

“Biz göreve gelir gelmez Belediyeyi öncelikle disipline soktuk. Tüm birimlerimiz çalışıyor. Şu an Alaplını neresine giderseniz gidip Belediye ekipleri çalışıyor. Belediye gece saat 11’de kapanırdı. Gece saatlerinde Belediye ile işi olan vatandaşlarımız o saatte kimseyi bulamazdı. Biz bunu kaldırıyoruz. Belediyemiz 24 saat vatandaşlarımızın hizmetindedir sabaha kadar Belediye zabıta bürosu açıktır. Gece acil işi olan her vatandaşımız buraya şikayette bulunabilir. Bizden önceki dönemde vatandaşlardan kanalizasyon arızalarında 140 Lira para alınıyordu. Bizim dönemimizde bunu kaldırıyoruz. Vatandaşın evinin kanalizasyonu patladıysa hiçbir ödeme yapılmadan tamirini yapacağız. Belediye hizmet demektir. Biz bu koltuğa oturduysak hizmetin en iyisi vatandaşımızın ayağına getireceğiz. Alaplı denince akla Yağlı Güreşler gelir. Bu yaz hem Yağlı Güreşleri hem de çok güzel bir festival yapacağız. Bununla ilgi çalışmalarımız başladı.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz