ALAPLI HABERLERİ

BELEDİYE BAŞKANI DOĞRULARI SÖYLEMİYOR

4 Mayıs 2017
2.035 kez görüntülendi

BELEDİYE BAŞKANI DOĞRULARI SÖYLEMİYOR

Alaplı belediye başkanı Sayın Nuri Tekin’in kamuoyuna gençlik merkezi ve spor salonuna yer tahsis ettik,bir yıldır bekliyoruz şeklindeki açıklamaları doğru değildir,gerçeği yansıtmamaktadır.

Şahsımı gündemi 1-2 yıl geriden takip etmekle suçlayarak aslında kendi hatalarını örtbas etmeye çalışıyor.

Kamuoyu yanlış bilgilendirilmektedir.Şimdi Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden edindiğimiz bilgiler doğrultusunda bu konunun tüm yazışma ve tahsis talep ve teklif aşamalarını gözler önüne serelim.

Önce Alaplı Kaymakamlığınca ilçemizde yapılması planlanan gençlik merkezi için belirlenen yerin yetersiz olduğunu belirterek Alaplı Belediyesinden alternatif arsaların nereleri olduğu soruluyor,Alaplı Belediyesi cevabi yazıda toplam 9.308,97 metrekare yüzölçümlü Merkez Mahallesi 113 ada 2ve 3 parsellerin

uygun olduğunu belirtiyor. Devamında mevcut spor salonununeski ve ulaşım güzergahlarında olduğundan bahisle yeni bir spor salonu ihtiyacını dile getiriyor ve 113 ada 2 parselde bulunan toplam 6.308,97 m2 araziyi tahsis edebileceklerini bildiriyor.

Bunun üzerine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğüne bu talebi iletiyor.Bütün bu yazışmalar 2016 yılının mart ayı ile kasım ayı arasında yapılıyor.En son Alaplı Kaymakamlığı Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürlüğü 2016 aralık ayında 113 ada 2 ve 3 parsellerin krokisini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne gönderiyor.Bunun üzerine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 13 aralık 2016 tarih ve 7894 sayılı yazı ile toplam 9306,97 m2 yüzölçümlü bu iki arazinin Alaplı Belediyesinden gençlik merkezi ve spor salonu yapılmak kaydıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü adına tahsis edilmesini resmen istiyor.

İşte ne oluyorsa bu talepten sonra oluyor ve Alaplı Belediyesi arsaları tahsis etmek şöyle dursun bu talebe altı aydır cevap bile vermiyor.Çünkü bu arada ilginç bir gelişme oluyor.Daha önce ilçe gençlik merkezi ve spor salonu yapılmak üzere teklif edilen Alaplı Merkez Mahallesi 113 ada 2 parsel 6.308 m2 ve 113 ada 3 parsel 3.000 m2 olmak üzere toplam 9.308 m2 yüzölçümlü bu iki adet arsada AlaplıBelediye Meclisinin 22.11.2016 tarih ve 43 no’lu kararıyla imar tadilatı yapılarak bu alanlar yurt alanı olarak düzenleniyor ve borç karşılığı sosyal sigortalar kurumuna teklif ediliyor.Hani tahsis etmek için 1 yıldır bekliyordunuz.Neden kamuoyunu yanıltıcı beyanlarda bulunuyorsunuz.

Burada belediye başkanı sayın Nuri Tekin doğruları söylemiyor. Çünkü Belediye başkanının daha geçen hafta basına spor salonu ve gençlik merkezi yapılmak üzere gösterdiği arsalar artık gençlik merkezi ve spor salonu alanı değil ve başka bir kuruma teklif ediliyor. Yani belediye yeri gösteriyor,veriyormuş gibi yapıyor,ancak vermiyor.Bunun sonucu ne gençlik merkezi nede spor salonu yapılamıyor.Millet ne bilsin onlarda haklı olarak bizi suçluyor.

Bütün bunlardan çıkan sonuç şudur ki;belediyenin söylediği başka,yaptığı başka.Oysa biz ne yaptığımızı gayet iyi biliyoruz ve bütün bu safhaları dikkatle takip ediyoruz.Bu arazilerin biran evvel tahsis edilmesini bekliyoruz.Bizim için önemli olan gençlik ve spor bakanlığımızın imkanları nispetinde Alaplı’mıza hem spor salonu,hem gençlik merkezi ve hemde semt sahalarını kazandırmaktır.

Tüm bu konularda Milletvekilimiz Sayın Faruk Çaturoğlu ve diğer yetkililer ile yakın istişare ve iletişim halindeyiz.Bu konuların en kısa zamanda çözüleceğinden hiç kimsenin endişesi olmasın.

baskanyavuz_1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz