ALAPLI HABERLERİ

BELEDİYE CAMİYE SECCADE YARDIMI YAPTI

26 Eylül 2014
1.523 kez görüntülendi

BELEDİYE CAMİYE SECCADE YARDIMI YAPTI

Alaplı Belediyesi, yer bulamadığından dolayı Cuma namazını cami avlusunda kılmak zorunda kalan cemaatin yararlanabilmesi için Alaplı Merkez Camii’ne toplam 400 kişinin aynı anda namaz kılabileceği seccade yardımında bulundu.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı Merkez Camii’nin Cuma namazlarında çok kalabalık olduğunu ve cami içerisinde yer bulamayan vatandaşların namazlarını cami avlusunda kılmak zorunda kaldıklarını belirterek, “Cuma namazında camide yer bulamayan vatandaşlarımız namazlarını mecburen cami avlusunda kılıyor. Bazı vatandaşlarımız cami avlusuna seccade sererek namazını kılarken, büyük bir çoğunluğu da ya karton sererek ya da serdikleri kilim üzerine birkaç sıkışarak namaz kılmak zorunda kalıyor. Alaplı Belediyesi olarak, camide yer bulamayıp da namazını dışarıda kılmak zorunda kalan vatandaşlarımızın yararlanabilmesi amacıyla toplam 400 kişinin aynı anda namaz kılabileceği hasır seccadeler alıp camimize bağışladık. Camii görevlilerimiz, her Cuma günü bu seccadeleri serecekler ve vatandaşlarımız rahatlıkla namazını kılabilecek. “ dedi.

 

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, vatandaş odaklı hizmetin temel prensipleri olduğunu belirterek, “Biz, doğrudan vatandaşa hizmet götürmenin yanı sıra, vatandaşa hizmet veren kurumlara da elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu hizmetlerimizi artırarak sürdüreceğiz. “ dedi.

ööööööö
Merkez Cami Önünde yere serilen seccadelerde vatandaşlar namaz kıldı.

 

aaaaaa
Belediye tarafından yaptırılan Cami meydanında vatandaşlar namaz kıldı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz