ALAPLI HABERLERİ

BEÜ MERKEZ KAMPÜSÜ CAMİSİ YARIN AÇILIYOR

16 Ekim 2014
1.630 kez görüntülendi

BEÜ MERKEZ KAMPÜSÜ CAMİSİ YARIN AÇILIYOR

Bülent Ecevit Üniversitesi Merkez Yerleşkesinde yapımı tamamlanan Cami 17 Ekim 2014 Cuma günü hizmet vermeye başlayacak.


BEÜ İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camisi olarak hizmet verecek ibadethane, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Zonguldak Şubesi arasında 01 Nisan 2013 tarihinde imzalanan protokol uyarınca hibe yolu ile üniversiteye kazandırıldı.
Toplam bin 310 metrekare kapalı alana sahip olan caminin inşaatında sona gelindi. 17 Ekim 2014 tarihinde Cuma vakti ibadete açılacak Cami ile ilgili bir açıklama yapan Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer şöyle dedi:
“Üniversitemiz sizlerin de takip ettiğiniz gibi tüm mensuplarımıza geniş imkânlar sunabilmek adına yoğun bir çalışma içerisindedir. Yürütmekte olduğumuz çalışmaların neticelerini görmekten ve kurumumuza yeni imkânları sunuyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Merkez yerleşkemizde inşa edilen Cami Türkiye Diyanet Vakfı Zonguldak Şubesinin katkıları ile faaliyete geçme noktasına ulaşmış durumdadır. Camiyi Üniversitemize 1 milyon TL’nin üzerinde bir kaynak ile kazandıran Türkiye Diyanet Vakfı ve Zonguldak İl Müftülüğüne cami inşaatının kısa sürede tamamlanabilmesi adına sundukları katkılar için teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. 17 Ekim Cuma günü hizmete girecek Caminin hayırlı olmasını diliyorum.”

beü camiii

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz