ALAPLI HABERLERİ

BİR GÜNDE 1453 ÜNİTE KAN TOPLANDI

21 Mart 2014
616 kez görüntülendi

BİR GÜNDE 1453 ÜNİTE KAN TOPLANDI


Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde düzenlenen kan bağışınıda 1453 ünite kan bağışı ile üçüncü kez rekor kırıldı.

Bülent Ecevit Üniversitesince (BEÜ) düzenlenen, “Kampüsün Kanında Hayat Var” kampanyasında bağışlanan bin 453 ünite kanla “Türkiye’de bir günde toplanan en fazla kan rekoru”nun üçüncü kez kırıldığı bildirildi.

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, üniversitenin spor salonunda gerçekleştirilen kampanyayla ilgili  yaptığı açıklamada, “Kampüsün Kanında Hayat Var” adlı sosyal sorumluluk projesini başarıyla tamamladıklarını belirterek, kendilerine ait olan Türkiye’de bir günde toplanan en fazla kan rekorunu yeniden kırdıklarını söyledi.

Rekorun sembolik bir amacının olduğunu vurgulayan Özer, şöyle konuştu:

“Rekor, bütün çalışanlarımızı ve öğrencilerimizi bir hedefe doğru kilitliyor. Üçüncü defa düzenlediğimiz kan bağışı kampanyasında bunu aşmış olmanın mutluluğunu taşıyoruz. Asıl amacımız kan kampanyasını geleneksel bir şekilde tüm kampüslerimizde her yıl düzenlemek ve kendimize ait olan bu rekoru daha üst seviyelere çıkartmak. Benim bildiğim kadarıyla Türkiye’nin hiçbir üniversitesinde bu şekilde geleneksel olarak düzenlenen bir kan bağışı kampanyası yok. Üniversitemiz bu anlamda çok büyük bir fonksiyon icra ediyor. Ben kampanyaya destek veren bütün herkesi kutluyorum. Üniversitemiz tüm Türkiye’ye kanın acil bir ihtiyaç değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu gösterdi.”

Kan bağışında bulunan Armağan Gümüş de, geçen yılki rekorun bin 267 ünite olduğunu vurgulayarak, “Ben bu yılki kampanyada bin 268’inci kişi olarak kan bağışında bulundum. Bu kampanyanın içinde bulunmaktan mutluluk duydum” dedi.

Üniversite spor salonuna 50 sedye ile 7 doktor eşliğinde gerçekleştirilen kampanyada öğrenciler bir taraftan kan verirken bir taraftan da müzik eşliğinde eğlendi.

Bu arada rekorun kırılmasının ardından üniversite öğrencileri halay çekerek, eğlendi.

kızılaya

kanbağışııı

kan bağışııııı

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz