ALAPLI HABERLERİ

BU ALANA GENÇLİK MERKEZİ YAPILACAK

31 Temmuz 2015
667 kez görüntülendi

BU ALANA GENÇLİK MERKEZİ YAPILACAK

AK Parti Alaplı ilçe Başkanı Mustafa Yavuz, Alaplı’da gençlere hizmet edecek olan Gençlik Merkezi’nin Ağustos ayında ihaleye çıkacağını söyledi.

Alaplı’ya kazandırılmak istenen Gençlik Merkezi’nin  ihalesi 25 Ağustos’ta gerçekleşiyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Uğur  Akdeniz’in uzun süredir takip ettiği proje sonunda hayata geçiyor. Gençlere  hizmet edecek olan tesisin nereye yapılacağı belli oldu. Alaplı Kaymakamlık binasının   yan tarafından geçen yolun yolun üst kısmına yapılacak olan Gençlik Merkezi’nin  projesi çizildi.  Alaplı Gençlik Merkezi binasının ihalesi   Ankara’da Gençlik ve Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tesisler daire başkanlığında 25 Ağustos  2015 tarihinde yapılacak.

AK Parti Alaplı ilçe Başkanı Mustafa Yavuz, Alaplı Gençlik Merkezi’nin 2015 yatırım programına alındığını belirtti.

25 Ağustos 2015 tarihinde Gençlik Merkezi ihaleye çıkacağını ifade eden Yavuz, şöyle konuştu:

“2012 yılında o dönemin Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç’ın girişimleriyle İlçemizde gençlik merkezi yapılması için çalışma başlatılmıştı. Ancak yeri konusunda bir takım sıkıntılar vardı. İlçe merkezindeki araştırmalar sonucunda Gençlik merkezi 1050 evler altındaki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı karşısındaki alana yapılması uygun görülerek hızlı bir şekilde projesi hazırlandı. 25 Ağustos tarihinde Gençlik Merkezi ihaleye çıkıyor. Alaplı’da gençlerimize hizmet edecek Merkez, İlçemizin önemli bir eksikliğini kapatmış olacak. Bu projede emeği gecen başta eski kaymakamız Yıldıray Malğaç’a, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Faruk Çaturoğlu’na, Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar’a, eski AK Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan’a, sayın valimize ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. İlçemize hayırlı olsun”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz