ALAPLI HABERLERİ

BU İMAM YENİLİKÇİ İMAM

19 Ocak 2015
776 kez görüntülendi

BU İMAM YENİLİKÇİ İMAM

Alaplı Karşıyaka Cami İmamı Abdulcabbar Kalaycı, hutbe ve vaazları tablet bilgisayar kullanarak veriyor.

Kalaycı, yaptığı açıklamada, Teknolojiyi yakından takip ettiğini ve tüm imkanlarından faydalandığını söyledi.

Bilişim çağının her geçen gün ilerlediğini ifade eden Kalaycı, şöyle dedi:

 “Vaaz ve hutbelerimde tabletimden yararlanıyorum. Karşıyaka camisine yeni atandığım için öncelikle caminin içi ve dışında yenileme çalışmalarını tamamladım. Şu anda tablet bilgisayarımı hutbe ve vaazlarda kullanıyorum. Camimizde teknoloji en faydalı şekilde kullanarak cemaatimize görsel unsurlar la dini konularda bilgilendirmeyi istiyorum. Tabletimdeki sunumları projeksiyon cihazıyla perdeye yansıtıp, insanların daha kolay anlamalarını sağlamayı planlıyorum. Teknolojiyi insanlarımızın faydasına kullanılması gerektiğini düşünen birisiyim. Bundan sonraki süreçte teknolojiden en iyi şekilde faydalanmak için çalışmalarıma devam edeceğim.”

Cami cemaat ise, Din görevlisi olarak Karşıyaka Camisine atanmasından sonra camiyi yenilediğini teknoloji kullanarak insanlara bilgiler vermesinin ardından cemaat sayısında artış olduğunu ifade etti.

Yorumlar

  1. ahmet elcivan dedi ki:

    selamunaleyküm hocam camimize hos geldin ben Yurt disindayim camimizi yenileme calismalari yapmissiniz tüsekkürler calimalarinizdan dolayi sizi kutluyorum cematinizede selamlar

Yorum Yaz