ALAPLI HABERLERİ

BU KAMYONLARA KİM DUR DİYECEK…..

19 Haziran 2014
821 kez görüntülendi

BU KAMYONLARA KİM DUR DİYECEK…..

CEM SÜRMENELİ – Düzce’nin Yığılca İlçesinden yükledikleri ham maddeleri, Alaplının 15 köyünden geçerek Erdemire getiren yüksek tonajlı kamyonlar, geçtikleri güzergahlarda sürücülerin ve yayaların korkulu rüyası oldu.

Alaplı’da Dereli, Kabalar, Bölücek, Doğancılar, Ortacı, Onurlu, Ahatlı, Kasımlı, Belen, Fındıklı Hacıhasan, Yeşilyurt, Yeniköy, Sabırlı ve Kılçak köylerine ulaşımı sağlayan Alaplı-Yığılca yolunu Erdemire taş taşıyan ağır tonajlı kamyonlarında kullanması başta sürücüler olmak üzere birçok kesimin tepkisini çekiyor.

Yığılca ve Düzce içinden geçmesi yasaklanan ağır tonajlı kamyonların Alaplı’nın içinden geçirilmesine tepki gösteren vatandaşlar, Devleti bir an önce göreve davet ettiklerini belirterek, “Yollarımız saten dar 2 otomobil yan, yana zor geçiyor. Birde bu kamyonlar bu yolda olduğu zaman sürekli kazalar yaşanıyor. Fındık zamanı geldi yollar daha kalabalık olacak. Ayrıca işçi servisleri ve 40 civarında öğrenci servisi bu yolu kullanıyor. Bırakın yolda otomobil kullanmayı yolun kenarında bile yürümeye insanlar korkuyor. Yolun hali içeler acısı, içme su hatlarımızı sürekli kamyonlar patlatıyor. Haftalarca susuz kalan köylerimiz oluyor.Yollarımızda sürekli çökmeler meydana geliyor.Bu yolda tonaj uygulaması da yapılıyor mu bilmiyoruz?.Vatandaşlar olarak bir an önce bir çözüm bulunmasını istiyoruz.3 yıldır Yığılca-Alaplı arasına alternatif yol projesi var deniliyor. Ne hizmetse bu sadece siyasetçilerin ağzında bir türlü uygulamaya konulamıyor. ” Şeklinde konuştular.

kamyon1

kamyon2

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz