ALAPLI HABERLERİ

BU PROJE ALKIŞLANIR

5 Kasım 2014
813 kez görüntülendi

BU PROJE ALKIŞLANIR

 

Bülent Ecevit Üniversitesi Alaplı Meslek Yüksek Okulundan bir gurup öğrenci, Sosyal sorumluluk projesi kapsamında pazar yerinde alışveriş yapan vatandaşların poşetlerini taşıdı.

MYO öğrencisi Yunus Zengin, yaptığı açıklamada, Sosyal sorumluluk projesi kapsamında pazar yerinde alış veriş yapan yaşlı ve engellilerin poşetlerini taşıyarak yardım ettiklerini söyledi.

İnsanlar önce çekindiklerini sonra poşetlerini taşıttıklarını anlatan Zengin, “Okulumuzda sosyal sorumluluk projesi kapsamında 5 arkadaşımızla birlikte kapalı Pazar yerinde alış veriş yapıp poşetlerini taşımakta zorlanan yaşlı ve engellilerin poşetlerini araçlarına kadar taşıyoruz. İlk başta insanlar bize farklı bakıyordu. Poşetlerini taşıtmak istemiyorlardı. Sonra insanlara ne amaçla yaptığımız anlatınca poşetlerini taşıttırıyorlardı. Amacımız yaşlarımıza yardımcı olmak, 3 hafta boyunca her Çarşamba bu uygulamayı pazar
yerinde yapacağız.” Diye konuştu.

Tevfik Başaran da (70) Benim çok tuhafıma gitti ben böyle bir iyilik görmedim. Gençlerimizin çantamı taşımızı bana gurur verdi. Biz burada böyle şeylere alışık değiliz. Sağ olsun birlikte alışveriş yaptık. Poşetlerimi aracıma kadar taşıdılar.” Dedi.

Uygulamadan memnun olan vatandaşların poşetleri taşıyan öğrencilere para vermek istediği görüldü.

 

 


From ÖĞRENCİLER PAZARDA YARDIM ETTİ, posted by Mustafa Kanca on 11/05/2014 (20 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Yorumlar

Yorum Yaz