ALAPLI HABERLERİ

CADDEDE KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

30 Mart 2017
754 kez görüntülendi

CADDEDE  KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Alaplı ilçesinde Kütüphaneler Haftası kapsamında Hükümet caddesinde bir araya gelen yaklaşık 200 kişi kitap okudu.

Halk Kütüphanesi Müdürlüğünce, Hükumet caddesinde düzenlenen kitap okuma etkinliğine, çoğunluğu öğrenci 200 kişi katıldı. Kalabalık, kendilerine dağıtılan kitapları 20 dakika boyunca okudu.

Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik  yaptığı açıklamada Kütüphane Haftası kapsamında, “81 il ile birlikte Alaplı kitap okuyor” adlı kitap okuma etkinliğini düzenlediklerini söyledi.  Çevik, “Alaplı halkına bir farkındalık oluşturmak, okuma alışkanlığını geliştirmek amacıyla serbest kitap okuma etkinliği düzenledik” diye konuştu.

Kaymakam Saim Eskioğlu, Belediye Başkanı Nuri Tekin, ilçe Jandarma Komutanı Fuat Gençer,  öğretmenler  ve okul müdürleri kitap okuyarak destekte bulundu. Eskioğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, hafta etkinlikleri kapsamında kitap okuyan öğrencilere ve vatandaşlara teşekkür ettiğini söyledi. Herkesi ilçe Halk kütüphanesine üye olmaya davet ettiğini ifade eden Eskioğlu, “Artık dünya üzerindeki milletler ve devletler savaştıkları araç gereçte dahil olmak üzere bilim yolunda hızla ilerlerken kullandıkları enstrüman kitaptı ve kitaptan kaynaklanan ilimdi, bilimdi. Ama mesafeyi hızla kapatıyoruz. İnşallah bu nesil bize çağ atlatacak bir nesil olacak.” diye konuştu.

En çok kitap okuyanların arasından ilk, orta, lise öğrencileri ile yetişkinlere, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan çeşitli hediyelerin içinde, kitap ve flaş bellek gibi hediyelerle ödüllendirildi.

kitap

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz