ALAPLI HABERLERİ

ÇAĞLAYAN CAMİ İNŞAATI KAZI ÇALIŞMASI BAŞLADI

14 Mart 2014
555 kez görüntülendi

ÇAĞLAYAN CAMİ İNŞAATI KAZI ÇALIŞMASI BAŞLADI

Alaplı ilçe merkezi  Kılburnu mevkiinde bir hayırsever tarafından bağışlanan arsa üzerine yapılacak caminin temel kazı çalışmalarına başlandı.

Temel kazısı ve temeli Alaplı Belediyesi tarafından, binası da Çağlayan Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yapılacak olan caminin temel kazı çalışmalarını, Dernek Başkanı Şeref Türkoğlu ve Dernek yöneticileriyle birlikte takip eden Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, tek cami olan ilçe merkezinde ikinci bir camiye ihtiyaç olduğunu belirterek, “İki yıl gibi bir sürede ibadete açılması planlanan bu camii önemli bir eksikliğimizi de gidermiş olacak. “ dedi.

26 yıldır bu caminin yapımının beklendiğini hatırlatan Başkan Çimenoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“İlçemiz merkezindeki tek cami olan Alaplı Merkez Camii, özellikle Cuma günleri ve cenaze olduğu günlerde ihtiyacı karşılayamıyor. Bugün temel kazısına başladığımız bu camii, ibadete açıldığında bu ihtiyaçlarımıza da cevap vermiş olacak. “ dedi.

Hayırsever rahmetli Mustafa Kaya’nın cami yapımı şartıyla bağışladığı arsanın 450 metrekare olduğunu hatırlatan Başkan Çimenoğlu, “Biz Alaplı Belediyesi olarak, 1500 metrekare daha yer kazandırmak suretiyle, cami alanını toplamda 2 bin metrekareye çıkardık. Caminin temel kazısını biz yapacağız ve temelini de Alaplı Belediyesi olarak biz atacağız. Bina ise Dernek tarafından yaptırılacak. Biz binanın yapımında da yardımcı olacağız.Ayrıca, caminin dış alanını yeşillendireceğiz, şadırvan ve dinlenme yerleri yapacağız. Toplam 600 kişi kapasiteli bu camii ibadete açıldığında, vatandaşlarımız özellikle Cuma namazlarını sokaklarda kılmak zorunda kalmayacak. Cenaze namazları da yine bu camimizde kılınabilecek. Caminin şimdiden ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. “ dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz