ALAPLI HABERLERİ

ÇAĞLAYAN CAMİ TEMELİ DUALARLA ATILDI

11 Nisan 2014
774 kez görüntülendi

ÇAĞLAYAN CAMİ  TEMELİ DUALARLA ATILDI
Alaplı Belediyesi, İlçe Müftülüğü ve hayırseverlerin katkılarıyla yapımına başlanan Çağlayan Camisi’nin temeli törenle atıldı.

Caminin temel atma törenine Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin. önceki belediye başkanı Nevzat Çimenoğlu Alaplı Müftüsü Mehmet Bektaş, Siyasi parti başkan ve yöneticileri, Belediye ve il genel Meclisi üyeleri, Çağlayan Cami dernek yönetimi, cami yapımı için kurulan komite üyeleri, Alaplı TSO başkanı, Esnaf Odası Başkanı , Şoförler odası başkanı, Muhtarlar Derneği Başkanı ,Ziraat odası başkanı, İşadamları , esnaflar , muhtarlar, hayırseverler ve vatandaşlar katıldı.

Alaplı Çağlayan Camisi Yaptırma Derneği başkanı Şeref Türkoğlu, Cami yerini rahmetli Mustafa Kaya bağışlamıştı.Alaplı Belediye başkanımız belediye meclisi kararı ile 500 metrekare olan alanı 2000 metre kareye çıkararak imar değişikliği yaptı. Buraya yapacağımız cami örnek bir cami olacak. Bize destek veren Alaplı Kaymakamımıza, Belediye başkanlarımıza, odalarımıza iş adamlarımıza ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
Camii inşaatının kısa sürede bitirmeyi düşünüyoruz. dedi.
Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç’ta törende yaptığı konuşmada burada toplanan bu kalabalığı görünce Çağlayan Camisinin kısa sürede tamamlanıp ibadete açılacağı inancım arttı. Yapılan yeni camii ilçemize hayırlı olsun

Caminin temeline ilk harç Müftü Mehmet Bektaş’ın yaptığı duanın ardından hep birlikte atıldı.

Törende davetlilere etli pilav ve ayran ikram edildi.

From ÇAĞLAYAN CAMİ TEMEL ATMA TÖRENİ, posted by Mustafa Kanca on 4/11/2014 (100 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz