ALAPLI HABERLERİ

Cami çevresi yeniden düzenleniyor

25 Ağustos 2014
575 kez görüntülendi

Cami çevresi yeniden düzenleniyor

 

Alaplı Belediyesi, Merkez Camii çevresini vatandaşların oturma ve dinlenme ihtiyacına cevap verecek şekilde yeniden düzenliyor.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Merkez Camii çevresinin mevcut haliyle vatandaşların oturma ve dinlenme ihtiyacına yeterince cevap vermediğini belirterek, “Vatandaşlarımızın çınar ağaçlarının gölgesinden ve doğal ortamından yeterince yararlanabilmesi için,  bu alanı modernize ederek yeniden düzenliyoruz. Çınar ağaçlarının çevresinde, şadırvan çevresinde olduğu gibi oturma alanları yapıyoruz. Ayrıca, Camii’nin iki cephesindeki sert zemini de karo taşlar döşemek suretiyle yenileyeceğiz. Ayrıca, yeşil alanlar ve diğer sosyal donatılırla bu alana, ilçe merkezine yakışır bir görsel zenginlik kazandıracağız. “ dedi.

Belediye Başkanı Nuri Tekin, ilçenin birçok noktasındaki boş veya atıl durumda bulunan alanların da bu şekilde sosyal alan olarak düzenleneceğini belirterek, “İlçemizin sosyal yaşam alanı eksikliğini gidermeye çalışıyoruz. Amacımız, ilçemizin her noktasına estetik ve aynı zamanda görsel bir zenginlik kazandırmak. “ dedi.

camii tadilt

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz