ALAPLI HABERLERİ

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ İÇİN DUA YAPILACAK

16 Mart 2015
1.237 kez görüntülendi

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ İÇİN  DUA YAPILACAK

Çanakkale Şehitleri için  81 ilde aynı anda dua yapılacak.Alaplı Merkez Camisinde 18 Mart Çarşamba günü sabah namazında program yapılacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı, ‘Çanakkale Şehitlerini Anma Programı’ kapsamında bu yıl bir ilke imza atıyor. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 81 ilde Çanakkale Şehitleri için özel bir program düzenliyor.

81 il ve 957 ilçe olmak üzere tüm yurtta 18 Mart günü sabah namazında aynı anda Çanakkale Şehitlerinin aziz hatıraları için anma programı düzenlenecek. Her il ve ilçenin merkezi bir camisinde sabah namazında gerçekleşecek olan programda, Kuran’ı Kerim başta olmak üzere tekbirler, tehliller, salat-ü selamlar getirilecek, kasideler ile aziz şehitlerin ruhları şad edilecek. Tüm yurtta gerçekleşecek şehitleri anma programında eller dua için açılacak, yüz binlerce insan aynı anda tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anacak.

ANLAMLI İKRAM 

Sabah namazı ile başlayacak programlarda vatandaşlara Çanakkale’de askerlerin yediği buğday çorbası, üzüm hoşafı ile ekmek ikram edilecek. Şehit düşen askerlerin çoğunluğunun yaşlarının 13-20 arasında olduğu Çanakkale’de, Şehitleri Anma programına da gençlerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

çanakkale

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz