ALAPLI HABERLERİ

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ İÇİN SABAH NAMAZINDA BULUŞTULAR

19 Mart 2017
881 kez görüntülendi

Çanakkale Şehitleri için  sabah namazından sonra  dua yapıldı. Alaplı  Tepekent Camisinde 18 Mart Cumartesi  günü sabah namazında program yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, ‘Çanakkale Şehitlerini Anma Programı’ kapsamında bu yıl ikincisini yaptığı programda dualar yapıldı. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. Yılı münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 81 ilde Çanakkale Şehitleri için özel bir program düzenliyor.

 

Her il ve ilçenin merkezi bir camisinde sabah namazında gerçekleştirilen  programda, Kuran’ı Kerim başta olmak üzere tekbirler, tehliller, salat-ü selamlar getirilecek, kasideler ile aziz şehitlerin ruhları şad edildi.. Tüm yurtta gerçekleştirilen şehitleri anma programında eller dua için açıldı, yüz binlerce insan aynı anda tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle andı.

 

Sabah namazı ile başlayan programlarda vatandaşlara Çanakkale’de askerlerin yediği buğday çorbası, ekmek ikram edildi.

Şehit düşen askerlerin çoğunluğunun yaşlarının 13-20 arasında olduğu Çanakkale’de, Şehitleri Anma programına da  Alaplı MYO  okuyan gençler ve çevredeki gençler yoğun ilgi gösterdi .

Programa Alaplı Müftüsü Mehmet Bektaş, çevre camilerdeki cami görevlileri  ile köylerden gelen gençler ve  çok sayıda vatandaş katıldı.

gençler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz