ALAPLI HABERLERİ

BU KÖYDE, KÖY İŞLERİNDE GENÇ İHTİYAR ÇALIŞIYOR

12 Ocak 2014
1.021 kez görüntülendi

BU KÖYDE, KÖY İŞLERİNDE GENÇ İHTİYAR ÇALIŞIYOR

Alaplı Canbazlı Köyü dar olan yollarını genişletilmesinden sonra elbirliği ile beton isnat duvarı çalışması yapıyor.

Canbazlı ile Yeniköy yol bağlantısının çok dar olması köy içinden geçmesi köyde yaşayan insanları ve köy muhtarını düşündürüyordu.

Köy muhtarı Mehmet Yalçın  arazisi olan insanlarla konuşarak köy yolunu genişletme kararı alarak yolu genişletti. Genişletilen yolun kenarına 200 metre uzunluğunda 3 metre yüksekliğinde beton isnat duvarı yapılıyor.

 

Köy muhtarı Mehmet Yalçın şunları söyledi. Köyümüzün yolları çok dardı.Küçük bir araç gelse bile karşıdan gelen araca yol veremiyordu.Bu böyle gitmez dedik.Köy halkımızla konuştuk. Yolu genişlettik..

Devlet-millet işbirliğinin en güzel örneğini köylerinde gerçekleştirdiklerini ifade eden Yalçın, şöyle konuştu:

“Köyümüzün içinde geçen ve diğer köylerin yanı sıra ilçe merkezine giden yolumuz dar olmasından dolayı 2 araç yan yana geçemiyordu. Köylüler bir araya gelerek yolumuzu yeniden yapmaya karar verdik. Birçok insan arsasının bir bölümünü yol yapımı için bağışladı. Kaymakamlıktan aldığımız çimento ve kumla 200  metre uzunluğunda 3 metre yüksekliğinde istinat duvarını imece usulü yapmaya başladık. Köyde yaşayan herkes işin bir ucundan tutuyor. Duvarı çalışması bittikten sonra yaklaşık 1 kilometrelik yolumuza parke taşı döşeyeceğiz.”

Biz şimdilik çalışmalarımızı kendi imkanlarımızla devam ettiriyoruz. KÖYDES projesinden faydalanarak 2000 metrekare parke taşı aldık.Kum çakıl  çimento aldık.İşçilik parası vermiyoruz. Köylümüz bizzat genç ihtiyar çalışarak bize yardımcı oluyor

 

Bize yol yapımında yardımcı olan İl Özel idare çalışanlarına, Alaplı Kaymakamımıza ve il genel meclisi üyelerimize özellikle yol kenarındaki tarla sahiplerine genişletmeye izin verdikleri için  teşekkür ediyorum

From CANBAZLI KÖYÜ BETON İSNAT DUVARI ÇALIŞMASI, posted by Mustafa Kanca on 1/12/2014 (44 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2 

Yorumlar

  1. zeki öztürk dedi ki:

    CANBAZLI köyü adına ,teşekkürlerimi sunarım.Emegi geçenlerden allah razı olsun.başta muhtar MEHMET YALCIN abimize ..

Yorum Yaz