ALAPLI HABERLERİ

ÇATAK KÖYÜNE ŞEHİTLİK YAPILIYOR

27 Aralık 2012
625 kez görüntülendi

ÇATAK KÖYÜNE ŞEHİTLİK YAPILIYOR

Alaplı Çatak köyünde bulunan iki şehit için yapılan şehitlik  inşaatında köylüler çalışacak

Afyonkarahisar’da meydana gelen patlamada şehit düşen Mücahit Coşkun’un Alaplı Çatak Köyünde bulunan mezarı devlet millet işbirliği ile yapılıyor.

Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’da, askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan 25 askerden Zonguldaklı Mücahit Coşkun mezarının yapılmaya başlandığını söyledi.

Şehitliğin yapımında köylülerin çalışacağını ifade eden Malğaç, şunları söyledi;

“Afyonkarahisar’da mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit düşen Mücahit Çoşkun, Çatak köyündeki mezalıkta şehitlik yapmak için çalışmalara başlandı.

Valilik İl Özel idare tarafından Alaplı Köylere hizmet götürme birliğine aktarılan paradan yapılacak olan şehitlik yaklaşık 200 metre kare alan üzerine olacak. Şehit Mücahit Çoşkun’un mezarının yanında Şehit Yaşar Koçoğlunun mezarı da bulunmakta bu iki mezarın olduğu alanı çevrilerek şehitlik alanı olacak.

Şehit Mücahit Çoşkun’un ailesinin isteğine göre  mezar yapılacak. Şehitliğin yapımında Çatak köyü sakinleri çalışacaklar. Şehitliğin en kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz”

Şehit Mücahit Çoşkun’un babası Şeref Çoşkun ise, Şehitliğin yapılmasına yardımcı olan herkese teşekkür ediyoruz. Köylülerinde şehitlikte çalışmaları benim için ayrı bir mutluluk oldu dedi.

ALBUM ADI ÇATAK KÖYÜ ŞEHİTLİK ÇALIŞMASI, Fotograf Mustafa Kanca on 12/26/2012 (33 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz