ALAPLI HABERLERİ

ÇATUROĞLU BAŞBAKANA DOSYA VERDİ

5 Mayıs 2015
647 kez görüntülendi

ÇATUROĞLU BAŞBAKANA DOSYA VERDİ

AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Faruk Çaturoğlu, Bartın mitingine katılan  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, Kdz. Ereğli eski Devlet Hastanesi’nin Eğitim Kampüsü yapılması için hazırlanan dosyayı takdim etti.

Başbakan Davutoğlu, dosya içerisinde kendisine ulaşan talebi değerlendireceklerini ve  takipçisi olacağının sözünü verdi.

HASTENE, EĞİTİM KAMPÜSÜ OLSUN

Davutoğlu’nun düzenlediği mitinge katılmak amacıyla AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı M.Fatih Çakır, Ereğli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hikmet Tezel ve yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Bartın’a giden Çaturoğlu, Davutoğlu ile miting öncesi bir araya geldi.

Görüşmede Zonguldak’a en kısa sürede geleceğini belirten Davutoğlu’a, Çaturoğlu ise Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nin Ömerli’ye TOKİ tarafından yapılan Yeni Devlet Hastanesine taşınmasının ardından boşalan Eski Hastane binasının Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi bünyesinde kurulacak olan Fakülteye tahsis edilmesi için hazırlanan dosyayı takdim etti.

 

ÇATUROĞLU GÖRÜŞMEYİ DEĞERLENDİRDİ.

Davutoğlu ile yaptığı görüşmeye değerlendiren Çaturoğlu, Sayın Başbakanımız ile daha önce yaptığımız görüşmede şayet 4 Vekil çıkarmamız durumunda, Zonguldak’tan bir Milletvekilinin Bakan olması sözünü almıştık. Şimdi de Eski Hastane binamızın Eğitim Fakültesi yapılmasını için hazırladığımız dosyayı kendisine takdim ettim. Sağ olsun takipçisi olacağını ifade ettiler.    Sayın Başbakanımız Zonguldak’ımıza ayrı bir önem veriyor.

Zonguldak geneline hizmetlerimiz artarak devam edecek. Zonguldak yeni dönemde ulaşımdan sağlığa, ekonomisinden, eğitimine kadar birçok hizmet almaya artarak devam edecek.

Görüşmemizin büyük bir bölümünde Zonguldak’ı konuştuk. Bizlerde Ereğli’nin geleceğinin ilçeye yapılacak olan fakülte ile daha da şekilleneceğini ve buna ihtiyatımız olduğunu ifade ettik.  Bu dosyayı Başbakanımıza sunduk.Zonguldak’ın geleceği çok parlak “şeklinde konuştu.

dosya

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz