ALAPLI HABERLERİ

ÇATUROĞLU ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI YAYINLADI

17 Mart 2016
790 kez görüntülendi

ÇATUROĞLU ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI YAYINLADI

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 101. Yıldönümü  için mesaj yayınladı.Çaturoğlu mesajında şöyle dedi

18 Mart Çanakkale Zaferi; 1. Dünya Savaşı‘nın seyrini değiştirerek, tarihte “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ” destanının yazıldığı, bağımsızlık mücadelesinin altın harflerle işlendiği şanlı, büyük bir destandır.

Bu şanlı destan Çanakkale‘nin sularına, Conkbayırı‘na, Anafartalar’a yazılmış; Yahya Çavuşlar, Koca Seyitler, Kınalı Aliler ve 57. Alayıyla dünyaya mal olmuştur. Bu destan; yavrularını, eşlerini, düğüne gönderir gibi şehadete gönderen anaların, babaların, eşlerin zaferidir.

18 Mart Çanakkale Zaferi, dünya tarihinin en büyük destanlarından biri olduğu kadar, Kurtuluş Savaşından Cumhuriyetin kuruluşuna giden yolda aziz milletimizin verdiği en büyük varoluş mücadelesidir.

Bu zafer, tarihten silinerek yok sayılmak istenen bir milletin, vatanını, mevcudiyetini bedeli ne olursa olsun ödeyerek insanlık dersi vermesi yönüyle de tarihe mal olan hüzünlü bir tarih manzumesidir.

Çanakkale Muharebeleri mazimize kahramanlığını, milletimize büyüklüğünü bir kere daha iade ederek Anadolu’yu aziz milletimiz için sonsuz vatan yapmıştır. Bizlerde bu şuurla şehitlerimiz ve onların kahramanlıklarından aldığımız ilhamla Türkiye’yi büyütmeye, güçlendirmeye, tarihine, kültürüne ve medeniyetine yaraşır bir şekilde daha aydınlık yarınlara taşımaya var gücümüzle devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferinin 101. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum.

çaturoğluuu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz