ALAPLI HABERLERİ

ÇATUROĞLU EREĞLİ’DE ZİYARETLERDE BULUNDU

30 Haziran 2015
696 kez görüntülendi

ÇATUROĞLU EREĞLİ’DE ZİYARETLERDE BULUNDU

Kdz. Ereğli’de gün boyu ziyaretlerde bulunan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, öğleden sonraki programında da sırasıyla Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi, Muhtarlar Derneğini ziyaret etti. Kdz. Ereğli Belen Sanayisi ile Kandili yol ayrımına kadar yapılacak olan Kdz. Ereğli -Zonguldak karayolunun ihalesini alan yüklenici firmanın şantiyesinde de incelemelerde bulundu.

İLK KURUMSAL ZİYARET TSO’YA

AK Parti Milletvekili Çaturoğlu, öğleden sonraki ziyaret programına Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), ile başladı. TSO Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Milletvekili Çaturoğlu, TSO’ya yaptığı çalışmalarda başarılar diledi.

SIK SIK BİRARAYA GELECEĞİZ

Çaturoğlu, “Bizim, bölgenin önünü hep birlikte açmaktır. Bu noktada, Ticaret ve Sanayi Odası’nı, yol arkadaşlarımız arasındaki en önemli aktörlerden biri olarak görüyoruz. Sık sık ticaret ve iş alemi ile bir araya geleceğiz. Bölgemizin önünü açmak için ne gerekiyorsa güç birliği yapacağız.

Geçen hafta Perşembe günü, Karadeniz Bölgesi vekilleri olarak; başbakanımız ve başbakan yardımcılarında bulunduğu genel merkezde, toplantı icra ettik. O toplantıda, seçim sonuçlarına gere siyasi tabloda ki duruşumuzun ‘ne noktada olduğunu’ belirtme fırsatımız oldu. Ayrıca, Zonguldak’ımızla ilgili bölgemize özel sorunları da başbakanımıza, mübalağaya kaçmadan yalın bir dille anlatma fırsatımız oldu. TTK ve Erdemir’den kaynaklı sorunları, Tersaneler Bölgesi’nin istihdam açısından çok zayıf kalmasını, bitmeyen yollarımız ve bitmeyen altyapılar, bölgenin teşvik ihtiyacı gibi konuları kendilerine anlattım. O’da bunları not aldırdı. Önümüzdeki günlerde somut şeyler olacak inşallah, bunu da kamuoyu ile paylaşacağız.”

TETİKER EREĞLİ’DE BASKI BİTTİ

TSO Başkanı Yaşar Tekire de, Ereğli’de, olduğunu iddia ettiği ‘baskının’ son bulduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Bizi, seçimden sonra ziyaret etmek çok önemliydi. Sayın vekil, kendi içimizden çıkmış bir kardeşimizdir. Kendisiyle, her hangi bir sıkıntımızın olacağını düşünemeyiz bile. Her şeyi bilen ve üstesinden gelebilecek bir kardeşimizdir. Bundan sonraki çalışmalarımız müşterek olacaktır. En azından, ayda bir kere yapacağımız toplantılarımızla, birlikte bu işi götüreceğiz. Karadeniz Ereğli’nin çok büyük bir rahatlama ile karşı karşıya kaldığını görüyorum.

Biz, bundan önceki dönemde çok büyük sıkıntı çektik. Bunu defalarca üyelerimize anlatmaya çalıştık. Bir haksızlık ve baskı varsa, bunu anlatmak benim sorumluğumdu. Allah şükür şimdi bütün her şeyin kalktığını görüyorum. Ereğli’nin bundan sonraki günlerde de rahatlayacağını düşünüyorum.”

TÜRK METAL SENDİKASI EREĞLİ ŞUBE ZİYARETİ

Milletvekili Çaturoğlu, Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi yaptığı ziyaret de de Başak Yusuf Ziya Odabaş ve Yönetim Kurulu tarafından karşılandı.

Çaturoğlu, ziyarette ; “Bugün vatandaşlarımızla, STK’larla, esnaflarımızla bir araya gelmek için Ereğli’ye geldik. Son gelişmeleri aktarıyoruz, vatandaşlarımızın sıkıntıları, istekleri istişare noktasında paylaşıyoruz. Ereğli’de bizden beklenen nedir, istenen nedir. Özellikle sizleri de ziyaret etmek istedik. İsteklerinizi almak paylaşımda bulunmak istiyoruz” dedi.

Odabaş’ta Çaturoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Toplantı basına kapalı devam etti.

MUHTARLARLA GÖRÜŞTÜ

Çaturoğlu ve AK Parti heyeti daha sonra Ereğli Muhtarlar Derneği’ni ziyaret ederek Dernek Başkanı Şakir Başol ve muhtarlar ile bir araya geldi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Şakir Başol, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ilçedeki köylerin sorunlarını Çaturoğlu’na sundu.

Milletvekili Çaturoğlu’da, Muhtarların sorunlarını çok iyi bildiğini belirterek, sorunların takipçisi olacağını söyledi.

EREĞLİ-ZONGULDAK YOLUNUN ŞANTİYESİNİ İNCELEDİ

Gün boyu Ereğli’de ziyaretlerini sürdüren Milletvekili Çaturoğlu Ereğli-Zonguldak karayolu kapsamında KDz. Ereğli Belen Sanayi Sitesi önü ile Kandilli kavşağına kadar yapımı planlanan duble yol konusunda çalışmalara başlayan yüklenici firmanın Ören mevkiindeki şantiyesine giderek buradaki yol çalışmalarını inceledi, yetkililerden bilgi aldı.

Çaturoğlu’nun gerçekleştirdiği ziyaretlerde AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı M. Fatih Çakır, AK Parti Yönetim Kurulu Üyeleri ile İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri hazır bulundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz