ALAPLI HABERLERİ

ÇATUROĞLU GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

9 Ocak 2016
704 kez görüntülendi

ÇATUROĞLU GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

AK Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.


Milletvekili Çaturoğlu, yayınladığı mesajında “Bir ülkede demokrasileri güçlendiren ve geliştiren en etkin unsurlardan biri, meslek ahlakına ve tarafsızlık ilkesine riayet eden bir basının varlığıdır. Geçmişten günümüze önemli bir gelişme gösteren, yazılı, görsel ve sanal basınımız, demokrasinin güçlenmesine ve açık toplum hedefine ulaşılmasına değerli katkılar sağladığını belirtti.

İletişim teknolojilerindeki yeniliklerle birlikte, insanlar tüm dünyadaki gelişmelere daha duyarlı ve haberlere daha hızlı ulaşabilir duruma gelmiş, basın her zamankinden daha etkin bir konuma ulaşmıştır. Basın mensuplarımızın sorumluluğunun her geçen gün arttığını ifade eden Çaturoğlu, basın mensuplarımız, sahip oldukları bu sorumluluk ile insan hakları, özel hayata saygı, doğru ve tarafsız haber verme ilkelerinden asla taviz vermemelidir.

Bu düşüncelerle, tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybedenleri rahmetle anıyor, sevgi ve saygılarımı iletiyorum.”

çaturoğlu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz