ALAPLI HABERLERİ

ÇATUROĞLU, KİLİMLİDE İLK TEMELİNİ ATTI

18 Ekim 2015
1.463 kez görüntülendi

ÇATUROĞLU, KİLİMLİDE İLK TEMELİNİ ATTI

 

1 Kasım Pazar günü yapılacak olan 26. Dönem Milletvekilliği seçimleri için çalışmalarını Zonguldak ve ilçelerinde sürdüren AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu; Kilimli ve beldelerinde temel atma törenine katılarak mahalle ziyaretleri gerçekleştirdi.

Çaturoğlu’nun Kilimli İlçesi’ndeki ilk durağı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından kısa bir süre önce ihalesi gerçekleştirilip yer teslimi yapılan karayolları çift tüp geçit yapımı çalışmaları başlanılması nedeniyle düzenlenen temel atma töreni oldu. Burada Milletvekili sıfatıyla ilk temelini atan Çaturoğlu müjdeler de verdi.

TÜP GEÇİT İÇİN KURBAN KESİLDİ

Tüp geçitlerden birinin uzunluğunun 365 metre, diğerinin ise 324 metre olduğu çalışmalar kapsamında yüklenici firma tarafından kurban kesilerek, çalışmalara Çaturoğlu’nun katıldığı bir tören ile start verildi.

AK Parti Kilimli İlçe Başkanı Mahmut Kanberoğlu, kalabalık partili grubu ve tünel inşaatını yapacak olan firma çalışanlarının da hazır bulunduğu tören sonrasında Çaturoğlu Göbü Köyüne geçerek burada mahallelerdeki seçim çalışması yaptı, halk ile bir araya geldi.

ÇATUROĞLU YOĞUN PROGRAMI DEĞERLENDİRDİ

Kilimli’de gerçekleştirdiği yoğun programlar sonrasında açıklamalarda bulunan Çaturoğlu şunları söyledi.

“Gerek Kilimli ilçe merkezinde gerekse Göbü’de çalışmalarımızı bugün gerçekleştirdik. Bizler Zonguldak’ın tüm il, ilçe ve belde merkezleri ile köylerimizde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugün de Kilimli’deyiz. Sevindirici bir şekilde bugün hayırlı bir işin başlangıç noktasında Kilimli’de seçim çalışması yapmak ve burada bulunmaktan son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Kilimli sahil yolu projesi içerisinde Arslankaya-Hisararkası tüp geçit şeklindeki tünellerin bugün inşallah ilk kazmasını buradaki arkadaşlarımızla beraber yapacağız. Ben bu ihaleyi yapan Karayolları Genel Müdürlüğü’nü ve inşaatı yapacak olan Bayburt Grup’u tebrik ediyorum. İnşallah en kısa zamanda kazasız, belasız bu tüneler tamamlanarak karşı istikamete sorunsuz bir geçiş sağlanacak ve biran evvelde Kilimli sahil yolu bitirilerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulmasını arzu etmekteyiz. Sadece bugün burası değil, Zonguldak’ımızın tüm yol, tünel bağlantı çalışmalarında en ince detayına kadar

takip ediyoruz. Zonguldak inşallah bundan sonar fazlasıyla bu hizmetlerden yaralanacak diyoruz. Kilimli sahil yolunun ikinci etap çalışmaları da devam etmektedir.”

GÖBÜ KÖYÜ HALKIYLA BULUŞTU

Çaturoğlu törenin ardından beraberinde Kilimli AK parti İlçe Başkanı Mahmut Kanberoğlu ve yönetim kurul üyeleri ile birlikte, Demir Madencilik’e ait tersaneyi ve Göbü Köyü halkını ziyaret etti, vatandaşlarla sohbet etti, kendilerinden 1 Kasım seçimleri için destek istedi.

KİLİMLİ TEMEL ATMA-2

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz