ALAPLI HABERLERİ

ÇATUROĞLU’NDAN İKİ MÜJDE BİRDEN

18 Temmuz 2017
935 kez görüntülendi

ÇATUROĞLU’NDAN İKİ MÜJDE BİRDEN

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu Alaplı Devlet Hastanesi ve 0 Yatak Kapasiteli Entegre İlçe Hastanesi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu  ile ilgili müjde verdi

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu; Zonguldak sağlık yatırımları konusunda yaptığı açıklamada,  Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü ile yaptığı görüşmelerin sonucunu şöyle bildirdi:

1-Alaplı’ya yapılacak olan 50 Yatak Kapasiteli Devlet Hastanesinin proje ihalesi Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğünce 6 Temmuz 2017 tarihinde pazarlık usulü ile yapıldı. Şuan değerlendirme aşamasında olup, ihale sonuçlanıp sözleşme imzalandıktan sonra 10 gün içinde yer teslimi yapılarak 5 ay proje çalışmaları tamamlanmış olacaktır. Proje tamamlandıktan sonrada yapım için ihale süreci başlayacaktır.

2-Yine Gökçebey ilçemizde yapılacak olan 20 Yatak Kapasiteli Entegre İlçe Hastanesi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu (ASHİ) yapım işi ihalesi ise 08 Ağustos 2017 tarihinde yapılacaktır. İhale süreci tamamlanıp sözleşme imzalandığı tarihten itibaren 10 gün için de yer teslimi yapılarak işe başlanacak ve 400 takvim gününde iş tamamlanmış olacaktır. Yapılacak olan hastanelerin İlimize ve ilçelerimize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

çaturoğlu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz