ALAPLI HABERLERİ

ÇATUROĞLU’NUN KİRİTİK ÜÇ GÖRÜŞMESİNDE DE GÜNDEM ZONGULDAK’TI

20 Kasım 2015
735 kez görüntülendi

ÇATUROĞLU’NUN KİRİTİK ÜÇ GÖRÜŞMESİNDE DE GÜNDEM ZONGULDAK’TI

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleşen yemin törenin ardından çalışmalara kaldığı yerden devam eden AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Zonguldak’ın sorunları Ankara’da çözmek amacıyla TOKİ İdaresi Başkanlığı ile Karayolları Genel Müdürlüğü’nde önemli görüşmeler gerçekleştirdi.

TOKİ İdaresi Başkan M. Ergün Turan ve Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal ile Zonguldak ve ilçelerinin sorunlarını masaya yatıran Çaturoğlu, son olarak Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş ile de makamında bir araya geldi.

TOKİ BAŞKANI ERGÜN İLE SORUNLAR MASAYA YATIRILDI

Çaturoğlu, beraberinde AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı M. Fatih Çakır ile birlikte Ankara’da ilk ziyaretini Toplu Konut İdaresi Başkanı M. Ergün Turan’a gerçekleştirdi. Burada yaklaşık 2 saate yakın kalan Çaturoğlu ve beraberindeki isimler, Ergün’e Zonguldak’ın TOKİ ile ilgili talep, istek ve sorunlarını maddeler hâlinde sıraladı ve çalışmaların hızlandırılması için girişimde bulundu.

HASTANELER, KONUTLAR HIZLANACAK.

Zonguldak Merkez de gündemde olan ve müteahhit firmanın konkordato ilan etmesi sebebiyle yarım kalan 400 yataklı hastane inşaatının son durumu başta olmak üzere; Çaycuma Devlet Hastanesi Ek bina inşaatında müteahhitten kaynaklanan gecikmeleri etraflıca ele alan taraflar, inşaatın yıl sonuna kadar bitirilmesi istendi, bitirilememesi durumunda ise sözleşmenin iptal edilerek yeniden tamamlama ihalesinin yapılması fikrini benimsedi.

EMEKLİLER İÇİN KONUT HAMLESİ

Diğer yandan AK Parti’nin seçim beyannamesinde yer alan emeklilere yapılacak konutların prosedüründe ayrıntılı bir şekilde değerlendirildiği görüşmede, Çaturoğlu, TOKİ Başkanı Ergün’den arsa üretebilecek olan tüm ilçelerde emeklilere yönelik toplu konut yapılmasını, Zonguldak Gazeteciler sitesi için uygun arsa üretilmesini isteyerek, Zonguldak merkez toplu konut inşaat projesinin seyri ve geldiği nokta da 1.kısımda hak sahiplerinin büyük bir çoğunluğu ile anlaşma sağlandığına işaret etti ve zemin etütlerinin tamamlanarak bina yerleşim çalışmalarının son aşamaya geldiğine dikkat çekti.

1/2

ÇAYDEĞİRMENİ’NDE TOKİ BİNALARI TESLİM EDİLECEK

Son olarak Zonguldak Stat Kompleksi için kapsamlı bir çalışma yapılması ile Çaydeğirmeni Beldesinde son etap konutlarının hak sahiplerine teslimini ele alan taraflar bu sorunların çözümünde anlaşarak, tamamlanan binaların önündeki küçük pürüzlerin aşılmasını kararlaştırdı ve Zonguldak ilinin eksik olan sorunların çözümü konusunda pozitif ayrımcılık yapılması hususunda mutabakata vardı.

KARAYOLLARI İLE EREĞLİ- DEVREK YOLU GÖRÜŞÜLDÜ

TOKİ Başkanı Ergün’e ziyaretini tamamlayarak, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal ile görüşmek amacıyla Karayolları Genel Müdürlüğü binasına geçen Çaturoğlu’na burada ise AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli Belediyesi Başkan Yardımcıları Esra Alpago ve İbrahim Cöbek eşlik etti.

Ereğli şehir merkezinde duble yoldan kaynaklanan sorunlarının ağrılıkla ele alındığı görüşmede, Ereğli Devrek yolunun 2016 yılında tek bir ihale ile bitirilmesi talebi de iletildi.

BİRBİRİNDEN ÖNEMLİ KONULAR ELE ALINDI

Çaturoğlu’nun Kartal’dan çözümü istediği diğer konular ise; Alaplı Karayolları şehir girişinin yeniden incelemeye alınması, Yığılca-Alaplı Kavukkavla tünel bağlantı yolunun hızlandırılması, Kdz Ereğli şehir geçişinin peyzajı için belediyeye ile protokol yapılması, Kdz. Ereğli Kıyıcak köprüsü ve yan yol çalışması, Kdz. Ereğli Elmatepe ve Potbaşı yaya üst geçidi talebi, Kdz. Ereğli Gülüç köprüsü ile Kepez Tepesi arasında yan yol sığınma cebi durak gibi konular ile Kdz. Ereğli’de inşası biten yeni terminale geçici kavşak yapılması oldu.

Beraberindeki heyet ile birlikte, gerek TOKİ Başkanlığı gerekse Karayolları Genel Müdürlüğünde yaptığı her iki görüşmeden de memnun ayrılan Çaturoğlu, Zonguldak sorunlarına hakim olduğunu ve sorunların çözümü adına her türlü girişimde bulunacağını bir kez daha ortaya koymuş oldu.

ODABAŞ’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Ankara’da günün son ziyaretini Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcılığına seçilen Yusuf Ziya Odabaş’a hayırlı olsun ziyaretini gerçekleştiren Çaturoğlu, burada Odabaş ile yaklaşık bir saat karşılıklı görüş alış-verişinde bulundu.

TOKİ ZİYARETİ-2 (1)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz