ALAPLI HABERLERİ

ÇEKİRDEKTEPE’YE İSİM ARANIYOR

9 Ağustos 2013
610 kez görüntülendi

ÇEKİRDEKTEPE’YE İSİM ARANIYOR

Alaplı Belediyesinin düzenleme yaptığı alana yeni isim aranıyor

Alaplı Belediyesi’nin bir süre önce, ferforje korkuluklarını yapmak suretiyle, masa ve sandalye yerleştirerek halkın hizmetine sunduğu ilçenin en yüksek noktasındaki oturma alanında hizmet konforu daha da yükseltiliyor.

 

Halk arasında “Çekirdek Tepe” olarak bilinen 1050 Evler semti ile 690 Evler semtinin kesiştiği noktadaki, ilçeye kuşbakışı bir görünüme sahip olan oturma alanında yeni düzenlemeler yapılıyor. Çalışmalarla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, ilçeye en hakim noktada bulunan bu alanda yaz ve kış aylarında hizmet verebilecek bid düzenleme yapılacağını belirterek, “Burası seçim beyannamemizde de vardı.

İlçemizin en yüksek noktasında yer alan, güzel bir manzaraya sahip olan bu alanda ferforje ile korkulukları yaptık. Aydınlatma ve zemin çalışmasına da başladık. Buraya çok güzel bir şekilde aydınlatacağız, ayrıca güzel bir zemine kavuşturacağız. Ardından da kent mobilyaları ile bu alanı daha konforlu bir şekilde halkımızın hizmetine sunacağız. Halk arasında “Çekirdek Tepesi” olarak adlandırılan bu alana yeni de bir isim vermek istiyoruz. Bu ismi de halkımızla birlikte kararlaştıracağız. “ dedi.

Yorumlar

  1. VEDAT dedi ki:

    “ALAPLI PANORAMA” olabilir.

  2. cemal dedi ki:

    oranın ismini yıllar önce vatandaş koymuştu zaten, bilen bilir “ANTEN” dir oranın ismi

Yorum Yaz