ALAPLI HABERLERİ

ÇEVRE KORUMA’DAN ÇÖP UYARISI

2 Eylül 2013
1.672 kez görüntülendi

ÇEVRE KORUMA’DAN ÇÖP UYARISI

AlaplıÇevre Koruma Derneği Başkanı  Türkyılmaz ; Geri dönüşümü mümkün olan cam, plastik, metal, kağıt ve karton gibi atıkları çöpe atmayınız.

Alaplı Çevre Koruma Derneği Başkanı Oktay Türkyılmaz, köylerde çöplerin haftada 1 gün toplanmasından dolayı bazı köylerde sıkıntı oluşturduğunu söyledi.

Türkyılmaz, yaptığı açıklamada, 2 yıldır Alaplı köylerinde evsel atıkların toplandığını söyledi.

Yaz aylarında köylerde yaşanan yoğunluk nedeniyle çöplerin haftada 1 gün toplanmasından dolayı çöp konteynırlarda birikmeler olduğunu ifade eden Türkyılmaz, şunları söyledi;

“ İlçemiz köylerinde 2 yıldır çöplerin toplanmasının ardından köylerimizdeki çöp zorunu çözülmüş oldu.Fakat buna rağmen hala çöp konteyneri almayan köylerimizin olması bizleri üzmektedir Haftada 1 gün toplanan çöpler yaz aylarında köylerimizde yaşanan yoğunluk nedeniyle çöp konteynırlarında evsel atıklar birikmektedir. Bundan dolayı köylerimizde sıkıntılar yaşanmaktadır. Köylülerden isteğimiz çöpler hangi gün toplanıyorsa çöpleri o gün erken saatte veya 1 gün önceden akşam saatlerinde çöp kutularına atmalıdırlar. Yakabilecek çöpler varsa evlerini bahçelerinde tehlike arz etmeden kontrolü şekilde yakarak çöplerini imha edebilirler. Geri dönüşümü olan atıklar için hurdacılara satabilirler. Evsel atıklar ise çöp kutulara değil doğada canlıların yemesini sağlayabiliriz. Halkımızdan çöp konusunda daha hassas olmaya davet ediyoruz.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz