ALAPLI HABERLERİ

ÇEVRECİLER, ÇALIŞAN GAZETECİLERİ UNUTMADI

11 Ocak 2015
676 kez görüntülendi

ÇEVRECİLER, ÇALIŞAN GAZETECİLERİ UNUTMADI

Alaplı Çevre Koruma Derneği Başkanı Oktay Türkyılmaz, ve yönetim kurulu üyeleri ilçede faaliyet gösteren gazetecilere kahvaltı verdi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Alaplı Çevre Koruma Derneği Başkanı Oktay Türkyılmaz, “10 Ocak 1961 yılında basın sektöründe çalışan gazetecilerin çalışma hakları ve basın özgürlüğü için Çalışan Gazeteciler Günü olarak ilan edildi. Bu hareket aslında, basın hakları ve özgürlüklerine getirilen kısıtlamalara bir tepki olarak gelişti. Bugün artık her kişi ve kuruluş, basının bağımsız verme özelliğinin demokrasinin bir gereği olduğunun bilincindedir. Basın mensupları her şeyden önce kamuoyunun bir parçasıdır. Bölgelerine ve ülkelerine, uluslar arası ölçüde, insanlığın çıkarları doğrultusunda sorunları dile getirmekte ve çözümü için yol gösterici olabilmektedir. Bu açıdan bakıldığında, basın her ülkede yönetim ve halk arasında bir köprü vazifesi görmektedir. Bunun için basın hakları ve çalışma ortamları demokratik koşullar içinde belirlenmelidir. Bu duygu ve düşüncelerle basın sektöründe çalışan tüm gazetecilerin Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, duyarlılık ve sorumluluk gerektiren hizmetlerinde başarılar dilerim” dedi.

Yorumlar

  1. gazteci dedi ki:

    Sayın kanca sen gazeteci değildin ki orada ne işin var senin..esas gazeteciler nerede. Bildigim gazete sahipleri orada yok.

Yorum Yaz