ALAPLI HABERLERİ

CHP’DEN AK PARTİYE GECEN EKŞİ, EREĞLİ’Yİ DAĞITTI

20 Ağustos 2014
738 kez görüntülendi

CHP’DEN AK PARTİYE GECEN EKŞİ, EREĞLİ’Yİ DAĞITTI

Ereğli Belediye başkanlığına vekalet eden Fevzi Ekşi’nin, belediye başkan yardımcısı İbrahim Cöbek’i görevden alması ortalığı karıştırdı.

 

 

Kdz Ereğli Belediye Başkanı Opr Dr Hüseyin Uysal, bugün ilçe gündemine bomba gibi düşen görevden alma olayı ile ilgili çok sert konuştu.
Kdz Ereğli’ye yapılacak projelerle ilgili Bölge Milletvekili Prof Dr Ercan Candan ve Genel Merkezle görüşmek üzere 2 günlüğüne Ankara’ya gitmek için sabah saatlerinde yola çıkan Ereğli Belediye Başkanı Opr Dr Hüseyin Uysal, İlçeye kısa sürede bomba gibi düşen görevden alma olayı ile ilgili akşam saatlerinde tekrar ilçeye döndü. İlçede adeta kısa sürede bomba etkisi yaratan iddia ise Vekâleten görevi bıraktığı Fevzi Ekşi tarafından Başkan yardımcısı İbrahim Cöbek ’in görevden alınmasıydı. Akşam saatlerinde ilçeye dönerek, Belediye önünde çok sayıda vatandaş tarafından karşılanan Başkan Uysal, Başkanlık makamına çıkarak olayla ilgili bilgi aldı. Ardından basın açıklaması yapan başkan Uysal, Bizler tek yüreğiz, bizler Ereğli’ye hizmet yapmak için koşarken bugün ihanetle karşı karşıya kaldık, Bu yola giden, yolda yürüyen, koşmak isteyen insan ihanet etmektir. Bu çelme çakmaktır, bu cana kıymaktır, bu ahlaksızlıktır, buna başka tabir bulamıyorum” dedi.

Başkan Uysal başkanlık makamında yaptığı açıklama da şunları söyledi.

“Ben ve arkadaşlarım, düzenli olarak Ankara’ya merkezimize gidiyoruz. Bu da bugün yaptığımız düzenli gezilerden birisiydi. Biz projemizi Ereğli’ye yapacaklarımızı önce Sayın Milletvekilimiz Prof Dr. Ercan Candan, daha sonra Merkezimiz ve Zonguldak Milletvekilimizle paylaşıp ve onlardan da çok güçlü desteği alıyoruz ve merkezde de bizlere ilgili ile alakalı projelerimizi destekliyoruz. Bugün Anakara’ya gitme nedenimizde buydu. Bilindiği üzere ben Belediye Başkanı olarak Ereğli dışına çıktığımız zaman Belli sıra ile Belediye meclis üyesi arkadaşlarıma Belediye başkanlığını vekâleten bırakıyorum, Bugünde bir arkadaşımıza bu görevi bıraktık, fakat bugün olanların, ne mantıkla, ne akılla, ne ahlakla, ne kişilikle, ne AK Parti, misyonu ve vizyonu ile hiçbir alakası olmayan durumla karşı karşıyayız, gördüğünüz gibi bizler biriz, bizler tek yüreğiz, arkadaşlarım ve bizler Ereğli’ye hizmet yapmak için, koşarken bu gün ihanetle karşı karşıya kaldık, Bu yola giden, yolda yürüyen, koşmak isteyen insan ihanet etmektir. Bu çelme çakmaktır,bu cana kıymaktır,bu ahlaksızlıktır,buna başka tabir bulamıyorum,Bugün yapılanlar sadece ve sadece şahsıma karşı yapılmış bir şey değil,Ereğli halkına yapılmıştır.Bu hizmet yarışında arkadaşlarım ve ben hizmet için koşarken,bu anlamsız,bu ahlaksızlıktan başka bir şey değildir.Bilindiği gibi AK Parti hizmetleri ile ön plandadır.AK Parti belediyeciliği her zaman hizmet belediyeciliğidir.AK Parti bir çınardır.AK Parti yeni Türkiye’nin yol haritasıdır.Bizlerde Ereğlili olarak ,Ereğli Belediye Meclisi olarak,bunun sancaktarıyız,Bizler hizmet için varız,bizler arkadaşlarımız ile bir bütünüz,Ereğli Halkı ile bir bütünüz,bizi yolumuzdan hiçbir güç,hiçbir ahlaksız davranış,örnek bugün hak etmediğimiz bir davranış bizleri yolumuzdan Ereğli halkına hizmet için gittiğimiz Ankara yolundan geri çevirdi ama bizler her zaman hizmet için varız” dedi.

“İBRAHİM CÖBEK BENİM BAŞKAN YARDIMCIMDIR”

Başkan uysal diğer yandan gazetecilerin, İbrahim Cöbek’in tekrar göreve döneceği yönündeki sorusuna ise, İbrahim Bey görevinden alınmadı, alınması için yazı işlerinden yazının çıkması lazım, İbrahim Cöbek görevinin başında ve benim başkan yardımcımdır. Bunu herkes bilsin” dedi.

“GENEL MERKEZİMİZE RAPOR EDECEĞİZ”

Diğer yandan, Bundan sonraki süreçte Fevzi Ekşi ile ilgili neler yapılacağı konusunda ise Uysal şu şekilde cevap verdi; “Fevzi Ekşi ile ilgili genel merkezimiz, ilçe teşkilatımız, yerel yönetimlerimiz, bu konuda genel merkezimize biz bilgilerimizi sunacağız. Genel Merkezimize bilgileri rapor edeceğiz.”şeklinde cevap verdi.

“BEN BU YOLA CANDAN’LA ÇIKTIM, CANDAN’LA DEVAM EDECEĞİM”

Başkan Uysal son olarak, Gazeteciler tarafından İlçe Başkanının Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi görüşeceğiz dediği bir açıklaması olduğunu, bu olayın , onun bir yansıması olabilir mi? sorusuna ise şu şekilde cevap verdi.”Şunu herkes bilsin, hiç kimse sağa sola kıvırmasın Ercan Candan’la beraber yola çıktım, Ercan Candan ile beraber yola devam edeceğim, onu bunu bilmem, Benim haberim olmadan buradan sinek bile uçmaz. “dedi.

Görevden alınan başkan yardımcısı İbrahim Cöbek, Ak Parti Milletvekili Ercan Candan’ın danışmanlığını yapmıştı. Başkan vekili Fevzi Ekşi de CHP’den istifa ederek Ak Parti’ye geçmiş ve belediye meclis üyesi olmuştu.

 

Yorumlar

  1. ereğlili dedi ki:

    Sayın Cöbek o makamlara nasıl geldi? Bilen varmı.Ak partiye çok büyük hizmetleri dokunduğu veya ona oy verdiği içinmi? Ben Sayın Cöbeğin Ak partiye oy vermedeği konusunda yanında beraber değildim ama bütün mukaddesatım üzerine yemin ederim.Bunu bütün kamuoyu biliyor.Sadece başbakanımız bilmiyor.İnşallah ona da bilgi gidecek.Sayın Uysal ona bu kadar neden sahip çıkıyor? Vekille dostluğu olmasa acaba bu kadar keskin konuşurmuydu.Eğer bir günlük başkan vekili onu görevden almaya teşebbüs ediyorsa onu görevden alanın ne kadar sorgulanması gerekiyorsa bu noktaya geliş sebeplerininde o kadar sorgulanması gerekmezmi.Saygılarımla. Halil Pospıyıktan daha beter duruma düşürülüyor Ereğli ve ereğli halkı.Unutmayalaım Bu seçim bedava kazanılmadı ereğlide ereğli halkının verdiği bu desteği bir başkan yardımcısının makamı için çöpe atmayalım.

  2. alaplılı dedi ki:

    Bir banka reklamı vardı. Yok aslında birbirimizden farkımız Fakat biz Osmanlı Bankasıyız.
    Bu arkadaşların üçü de ilk defa Ak Partiye oy vediler. İçlerinden vermeyen de olabilir.
    Sayın Cöbek Alaplı MYO sekreteri iken en büyük icratı başörtülü öğrencileri okula almamak olmuştu. Milletvekili danışmanı oldu .Okuluna veya Alaplı’ya toplu iğne kadar bir faydası oldu mu. Onun işi 5 yıllık dönenmde oradaki koltuğu işgal ederek maaş almak.Üstlerine muhbirlik yapmak olacak. Eninde sonunda o koltuğu terk edecek.Ak Partiye yazık olacak.Onlar Ak parti içindeki GUGUK KUŞLARI dikkat edin. Olan gönülden ak partili olanlara olur

Yorum Yaz