ALAPLI HABERLERİ

ÇİMENOĞLU, “ KADINA ŞİDDET TOPLUMUMUZUN EN BÜYÜK SORUNU”

7 Mart 2014
601 kez görüntülendi

ÇİMENOĞLU, “ KADINA ŞİDDET TOPLUMUMUZUN EN BÜYÜK SORUNU”

Alaplı Belediye Başkanı ve AK Parti Alaplı Belediye Başkan adayı Dr. Nevzat Çimenoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Alaplı Belediye Başkanı ve AK Parti Alaplı Belediye Başkan adayı Dr. Nevzat Çimenoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Ülkemizin hiç kuşkusuz en önemli sorunlarından biri kadına şiddettir. Alınan yasal tedbirlere rağmen kronikleşen bu sorunun önüne geçilememektedir. Yaşanan kadına şiddet olayları, çağın gerisinde kalmamaya çalışan ülkemize yakışmamaktadır. Bu toplumsal soruna çözüm arayışlarının olumlu sonuçlar vermesi hepimizin ortak temennisidir” dedi.
Alaplı Belediye Başkanı ve AK Parti Alaplı Belediye Başkan adayı Dr. Nevzat Çimenoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Hiç kuşkusuz, kadınların, kadın hakları, kadın erkek eşitliğinin yılın bir günü hatırlanması, korunması ve savunulması gereken bir kavram olmadığını belirten Çimenoğlu, “Kadınlarımızın örgütlü mücadelesinin sonucu olarak ortaya çıkan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlarımıza özel bir gün olarak kutlanmaktadır. Hiç kuşkusuz, kadınlarımız, kadın hakları, kadın erkek eşitliği yılın bir günü hatırlanması, korunması ve savunulması gereken bir kavram değildir. Neticede, her canlıyı dünyaya getiren bir anadır ve böylesine kutsal bir varlık olan her ananın, her kadının, karşı cinsin hakları ile eşit tutulmaması düşünülemez. Kadınlarımızın hakları, “kadın hakkı” kavramından ziyade, “insan hakkı” boyutunda düşünülmeli ve değerlendirilmelidir.
Ülkemizin hiç kuşkusuz en önemli sorunlarından biri kadına şiddettir. Alınan yasal tedbirlere rağmen kronikleşen bu sorunun önüne geçilememektedir. Yaşanan kadına şiddet olayları, çağın gerisinde kalmamaya çalışan ülkemize yakışmamaktadır. Bu toplumsal soruna çözüm arayışlarının olumlu sonuçlar vermesi hepimizin ortak temennisidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz