ALAPLI HABERLERİ

Çimenoğlu taksicileri bilgilendirdi

19 Temmuz 2013
531 kez görüntülendi

Çimenoğlu taksicileri bilgilendirdi

Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, inşaat çalışmaları devam eden terminal binasıyla ilgili çev re esnafını bilgilendirmeye devam etti.

Daha önce mevcut terminaldeki yazıhane işletmecileri ile terminal içindeki esnafları bilgilendiren Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, bu kez de Garaj Taksi durağındaki taksicileri bilgilendirdi. Proje üzerinde taksilicileri bilgilendiren Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, taksi durağının da modern olmasını arzu ettiklerini ifade etti.

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, yeni yapılan Alaplı şehirlerarası otobüs terminalinin kapalı alanında 6 peron, 9 gişe, kantin, mescit, tuvalet, restoran ve berber bulunacağını açık alanın kaldırım ve yol düzenlemeleriyle birlikte ticari ve özel araç otoparkı olarak planlandığını bildirdi.

Çelik konstrüksiyondan yapılacak olan terminal binasının altyapı çalışmalarının devam ettiğini de hatırlatan Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, “7 bin m²’lik alanda geniş çaplı yol, kaldırım ve zemin düzenleme çalışması yapacağız. Ayrıca, geniş bir alanda aydınlatma çalışması yapılacak ve terminal binasının kontrollü giriş çıkış noktaları olacak. Terminal için 250 bin lira kredi kullandık. İlçemize yakışır bir şekilde projelendirdiğimiz terminal binasını kısa sürede bitirip halkımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. “ dedi.

Taksici esnaflar da, yeni Alaplı terminalinin ilçenin çehresine de yeni bir görüntü kazandıracağını belirterek, “Böyle bir terminale ilçemizin ihtiyacı vardı. Yıllardır terminalde taksicilik yapan bizler için de yeni terminal oldukça sevindiricidir. “ dediler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz