ALAPLI HABERLERİ

Coca Cola’nın parası İsrail’e mi gidiyor

17 Temmuz 2014
1.146 kez görüntülendi

Coca Cola’nın parası İsrail’e mi gidiyor

Saadet Partisi Alaplı İlçe Başkanı Ramazan Sarıkaya, “Ramazan ayı içerisinde iftar sofralarında içilen Coca Cola’ların parasıyla Filistin ve Gazze deki çocuklar öldürülüyor” dedi.

Alaplı’da Anadolu Engelliler Derneği, Anadolu Gençlik Derneği, Türk Diyanet Vakıf Sen ve Saadet Partisi ortak bir açıklama yaparak İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları protesto edildi. Saadet Partisi Alaplı İlçe Başkanı Ramazan Sarıkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, Filistin ve Gazze’deki çocuklara atılan misket bombalarının parası, iftar sofralarındaki Coca Colaların parasıyla alındığını öne sürdü.
İsrail Devleti her Ramazan ayı içerisinde Filistin ve Gazze’ye bomba yağdırdığını ifade eden Sarıkaya, şöyle konuştu:
“Ramazan ayı içerisinde bilinçli ya da bilinçsiz her iftar sofrasında istisnalar hariç bir Coca Cola şişesi vardır. Bu gün Filistin ve Gazze’deki çocuklara atılan misket bombalarının parası Türkiye’de ramazan ayında iftar sofralarımızda bulunan ve içtiğimiz Coca Colaların parasıyla alınmaktadır. Bu büyük bir vebaldir. Eğer bir insanın ölümüne katkı sağlanıyorsa buda haramdır. Her ramazan ayı sonunda Coca Cola’nın genel müdürü patronu kimse açıklama yaparak bu seneki karımı silah alması için İsrail gönderdim der. Biz bunlara sesiz kalmayacağız. Bütün İsrail mallarını boykot yapacağız. Bu ürünleri alanında, satanında vebali büyüktür. Anadolu Engelliler Derneği, Anadolu Gençlik Derneği, Türk Diyanet Vakıf Sen ve Saadet Partisi olarak önümüzdeki Salı günü İsrail’i protesto etmek amacıyla “Seccadeni-İftarlığını Al Gel” sloganıyla merkez cami önünde yere oturarak iftar yapacağız. İsrail’in Filistin ve Gazze’ye yönelik saldırıları protesto edeceğiz. Tüm Alaplı halkını Salı günü iftar saatinde merkez cami öne bekliyoruz.”

israil ortak acıklama11

Yorumlar

  1. eşfak kınık dedi ki:

    ramazan olmasaydı bunu yapmazdınız mavi marmara olyındada israil uyarmıştı gelmeyin vururum diye az bile yapıyo israil siz önce numan kurtulmuşu eleştirin akp ye neler diyodu siyonist dostu oldu oraya geçince

  2. mustafa dedi ki:

    Sade. Coco cola degil tüm israil mallarına boykot yApmak lazım

  3. abdullah dedi ki:

    İsraille ticareti katlayanları ,Yahudi cesaret ödülünü hala iade etmeyenleri , İsrail’e gemiciklerini yüzdürenleri ,Kürecik’i hala İsrail’e kapatmayanları ne yapacağız abi…….COLA’ yı boykot ettik tamam da………………..

Yorum Yaz