ALAPLI HABERLERİ

ÇOK ÇEKTİK BİZ BUNDAN…

24 Aralık 2013
712 kez görüntülendi

ÇOK ÇEKTİK BİZ BUNDAN…

CEM SÜRMENELİ – Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, “Alaplı-Ereğli Karayolu arasında bulunan denetim istasyonu kantarı en çok Alaplı halkını mağdur etmiştir.” dedi.

 

Çimenoğlu, yaptığı açıklamada, Karayolları Bölge Müdürlüğüne bağlı Alaplı-Ereğli Karayolu üzerindeki kantarın kapatılmasından dolayı son derece mutlu olduklarını söyledi. Kantarın başka bir yere kaydırılması için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile görüştüklerini ifade eden Çimenoğlu, şunları söyledi:

“Karayolları Bölge Müdürlüğüne bağlı olan Alaplı-Ereğli Karayolu üzerinde bulunan denetim istasyonu kantarının kapanması biz Alaplılı olarak büyük bir mutlulukla karşıladık. Bu kantardan en çok Alaplı Belediyesi ve Alaplı halkı mağdurdu. Hep söylüyorduk bu kantar Alaplı’yı Zonguldak’tan koparıyordu. Çaycuma, Devrek, Kozlu ve Kilimli arasında kantar yokken Alaplı-Ereğli arasında olan kantar halkımızı zor durumda bırakıyordu. Gecenin bir vaktinde hastası olan bir insan, Ereğli Devlet Hastanesine gittikten sonra dönerken kantar nedeniyle sıkıntı çekiyordu. Ama aynı sıkıntıyı diğer İlçeler çekmiyordu. Ereğli’den malzemeye almaya giden esnafımız dönerken sıkıntı çekiyordu. Böyle bir sıkıntıyı diğer İlçelerimiz çekmiyordu. Belediye olarak ta kantar sıkıntısını çok çektik. Asfalt kamyonlarımızı dağlardan getirerek Alaplı’da asfalt döküyorduk. Onun için bu kantarın Alaplı-Akçakoca arasına konulmasını istiyorduk. Bununla ilgi Ulaştırma Bakanımızla toplantı yaptık. Milletvekillerimize konuyu iletmiştik. Bakanımız ve milletvekillerimiz bu konu üzerinde dururken, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kantarın ruhsatı olmadığı için mühürledi. Davalık oldu. Dava Belediyenin leyine sonuçlandı. Dolayısıyla ruhsatsız olduğu için kapandı. Alaplı için çok iyi oldu Emeği gecen herkese çok teşekkür ediyoruz.”

Yorumlar

  1. Alaplılı eko dedi ki:

    Başkanımıza aynen katılıyorum, kavakderesine misafirliğe gittiğim zaman ağır tonajlı kamyonların, tırların oradan geçtiğine çok kez şahit oldum.
    Kantarın alaplı dışına değilde Akçakoca/dadalı mevkiine kurulması daha iyi olur neticede akçakocada da birçok fabrika var.

Yorum Yaz