ALAPLI HABERLERİ

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

27 Ekim 2014
510 kez görüntülendi

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyetimizin 91. Yılını yine büyük bir heyecan, büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.
91 yıl önce Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarının, yokluklar ve imkansızlıklar içinde yazdıkları kahramanlık destanının neticesinde kurulan Cumhuriyetimizi 91. Yılına taşımanın gururu, nice 91 yılara taşıyacak olmanın da azim ve kararlılığı içindeyiz. Dünyadaki çıkar çatışmalarının bugün geldiği noktaya baktığımızda, Cumhuriyetimizin kazanımlarına sahip çıkılmasının ve Cumhuriyetimizin ilelebet yaşatılmasının birlik ve beraberliğimizin , bölünmez bütünlüğümüzün vazgeçilmez unsuru olduğu daha iyi anlaşılacaktır. İçinde bulunduğumuz süreç, her geçen Cumhuriyetimize ve Cumhuriyet kazanımlarına daha çok sahip çıkmamız gerektiği gerçeğini ortaya koymaktadır. Cumhuriyet; birlik ve beraberliğimizin, bütünlüğümüzün kısacası ülkemizin geleceğinin en büyük teminatıdır. Bu teminatı, ilk günkü heyecanıyla korumak ve kollamak da hepimizin milli görevidir.
Bunun için, her yeni yetişen nesil mutlaka tarihini bilmeli, ecdadının kendisine yüklediği sorumlulukların bilincinde olmalıdır. Bu sorumluluk bilincinin nesilden nesile taşınması, Cumhuriyetimizin ilelebet yaşatılmasında en belirleyici unsurdur.
Bu duygu ve düşüncelerle, Ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimiz için canını veren şehitlerimizi, canını vermekten çekinmeyen gazilerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum.
Bu vesileyle de, tüm ilçemiz halkının, 29 Ekim Çarşamba günü 690 Evler Pazaryeri mevkiinden başlayacak olan Fener Alayı’na ve bitiş noktası Atatürk Anıtı önündeki Cumhuriyet Konseri’ne katılımını bekliyor, Cumhuriyet coşkusunu ve heyecanını hep birlikte yaşamaya davet ediyorum.
Nuri TEKİN
Alaplı Belediye Başkanı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz