ALAPLI HABERLERİ

DERELİ YAZ KURAN KURSU KAPANIŞ PROGRAMI DÜZENLEDİ

20 Ağustos 2013
1.035 kez görüntülendi

DERELİ YAZ KURAN KURSU KAPANIŞ PROGRAMI DÜZENLEDİ

Alaplı Kabalar Dereli mahallesi Camii’nde yaz Kur’an kursuna devam eden öğrenciler için kapanış töreni düzenlendi. Birinci ve ikinci öğrenciye tablet bilgisayar hediye edildi.

Programa Akçakoca Döngelli Cami imamı Nahit Açıksöz de katıldı

Dereli Camii’nde yapılan törene, çok sayıda vatandaş katıldı. Kurs öğreticisi cami imamı Nazım Aydemir yaz sezonu boyunca okuttuğu öğrenciler programda Kur’an-ı Kerim, hadisler, dualar, ilahiler, şiirler, vecizeler okudu. Bir buçuk iki aydır biz görevdeyiz çocuklarla beraber, Kur’an kursundayız. Çocuklarımız isteyerek camiye geldiler.  Çocukların bunu yaşamalarını istemedim. Öncelikle Kur’an kursunu çocuklara sevdirmeyi amaçladık. Yeri geldi çocuklar oynadılar. Böyle ders işledik. İstedim ki, çocuklar camiye isteyerek istekli gelsinler. İnşallah bunu başarmışızdır. Başardığımızı velilerden gelen destek sayesinde anladık. Ben Kur’an kursuna geldiğim zaman bütün stresimi sıkıntımı atıyordum. Çocukların bir süre okuması bir ayet okuması beni tamamen rahatlatıyordu. Çocuklardan ziyade bu hizmetin bana daha çok faydası olduğunu düşündüm.” dedi.

Veliler ise kurs öğreticisi Nazım Aydemir’e teşekkür ederken yaz sezonunda Kur’an kurslarına devam eden öğrenciler ise kurslardan son derece memnun kaldıklarını ve öğretmenlerine de teşekkür ettiklerini belirtti.

DERELİ MAH. YAZ KURAN KURSU KAPANIŞ PROGRAMI ile kanca67

ALBUM ADI KABALAR DERELİ MAH.YAZ KURAN KURSU PROGRAMI, Fotograf Mustafa Kanca on 8/17/2013 (59 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz