ALAPLI HABERLERİ

ALAPLI DEVLET HASTANESİ GÜNDE 500 HASTA MUAYENE EDİYOR

27 Şubat 2013
1.078 kez görüntülendi

ALAPLI DEVLET HASTANESİ GÜNDE 500 HASTA MUAYENE EDİYOR

Alaplı Devlet Hastanesinde hasta yoğunluğu yaşanıyor.

Hastanede bulunan 8 uzman doktor günde ortalama 500 hasta muayene ediyor.

Alaplı Devlet Hastanesi Başhekimi Göğüs Hastalıkları uzmanı Dr.Zülfikar Çelik Hastanemizin fiziki ve ve personel durumunu gün geçtikçe düzeltiyoruz. Kadın hastalıkları uzmanı doktoru ve kendim Gögüs Hastalıkları polikliniğinde  hastaları bakmam ile  Dahiliye uzmanınız Dr. Yaşar Baykal’ın günlük 100-150 arası hastaya bakması ile  ortalama 500 hastaya poliklinik hizmeti veriyoruz.

Poliklinik binamızda asansör yapılması ile üçüncü katta da poliklinik hizmeti vermemiz bu sayıyı dahada yükseltecektir.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafıdan uygulamaya konulan ve yaklaşık bir buçuk yıldır hizmet veren Merkezi Hasta Randevu Sisteminden (MHRS) vatandaşlar internet üzerinden yada 182 Alo Randevu üzerinden telefon ile randevu alabiliyorlar.

Dr. Çelik ; MHRS’nin daha etkin kullanılması için vatandaşa çağrı yaptı. Hastanede polikliniklerden günde ortalama 500 kişinin muayene olduğunu,  MHRS’den randevu alarak hastaneye muayene için gelen hasta sayısının yaklaşık 30-40  kişi olduğunu söyledi. MHRS’nin vatandaşların zaman kaybını önlediğini belirten Zülfikar Çelik ; “Sistem hem vatandaşlarımıza hem de hastanemize kolaylık sağlıyor. Bu nedenle vatandaşlarımızın internet üzerinden ya da telefonla randevu sistemini kullanmalarını önemsiyoruz. Sistemi kullanan vatandaşlarımızın sayısının artmasını istiyoruz” dedi.

ALBUM ADI ALAPLI DEVLET HASTANESİ, Fotograf Mustafa Kanca on 2/27/2013 (5 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


ALAPLI DEVLET HASTANESİ GÜNDE 500 HASTA MUAYENE EDİYOR Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

  1. vatandaş bilo dedi ki:

    ilçemize en yakın ereğli sırasıyla B.E.Ü.Hastanesi olmak üzere vatandaşlarımızın tedavi amaçlı sersefil ilçe dışında sağlık umudu arayışları bir nebze azalsın istiyoruz bunun için alaplıdaki hastanemize en azından ve en az iki branş polikiliniği daha açılmasını istiyoruz bunlr KBB ve GÖZ bölümleri olması hastaların maddi manevi ve en önemlisi zaman tasarrufu açısından her türlü menfaatlerinin korunması gerektiğini düşünüyorum

Yorum Yaz