ALAPLI HABERLERİ

DEVLET HASTANESİNDEN HİZMET ALAN SAYISI ARTTI

8 Mayıs 2013
582 kez görüntülendi

DEVLET HASTANESİNDEN HİZMET ALAN  SAYISI ARTTI

Alaplı Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Zülfikar Çelik, Devlet hastanesinde hasta sayısının diğer yıllara göre arttığını bildirdi.

Çelik, yaptığı açıklamada, Devlet hastanesi acil servisinde fiziki anlamda değişiklikler yapacaklarını söyledi. Poliklinik binasına asansör ve yangın merdiveni yapımı için çalışmaların sürdüğünü ifade eden Çelik, şunları söyledi;

“Alaplı Devlet Hastanesinde göreve başladığımız 7 aylık sürede doktor sayısını artırmaya çalıştık. Kadın doğum, genel cerrah ve göğüs hastalıkları servisleriyle birlikte 2013 yılından itibaren hasta sayımızda önemli bir artış oldu. Eskiden direk Ereğli Devlet Hastanesine giden hastalar artık Alaplı Devlet Hastanesine geliyor. 2013 yılı itibariyle hasta sayısı her ay artış göstermektedir. Nisan ayında 11 bin hasta muayene oldu. Acil bölümünde fiziki anlamda düzenlemeler yapacağız. Ancak Bayındırlık Bakanlığından yetkiler binanın depreme dayanıklı olup olmadığını test edecekler o testlerden sonra acil servisini baştan aşağıya yeniden düzenleyeceğiz. Poliklinik bölümüne asansör ve yangın merdiveni yaptıracağız. Bunun çalışmalarına en kısa sürede başlamayı hedefliyoruz. Alaplı Devlet hastanesi hepimizin hastanesi hastanemizin daha iyi olması için el birliği ile çalışacağız.”

Yorumlar

  1. Aydın Adatepe dedi ki:

    Hizmet alan sayısının artmasının yanında HİZMET KALİTESİNİNDE ARTMASINI BEKLİYORUZ. Hastahanemize ALANINDA UZMAN DOKTOR ve TECRÜBELİ OLANLARIN (Hekim ve Hemşire) Alaplımıza kazandırılması için çalışmaların yapılmasını bekliyoruz. Hizmet sayısı artmıştır ama ŞİKAYETLERDE oldukça fazladır. Siyasilerden bu konuya eğilmelerini bekliyoruz…….

Yorum Yaz