ALAPLI HABERLERİ

DEVLETTEN ALAPLI BELEDİYESİNE YARI HİBE…

8 Ağustos 2014
479 kez görüntülendi

DEVLETTEN ALAPLI BELEDİYESİNE YARI HİBE…

Yarısı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hibesiyle yaklaşık 200 bin liraya alınan hidrostatik tip vakumlu kompakt yol süpürme aracı belediyenin araç filosuna dahil oldu.

 

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın temizlik işlerinde kullanılmak üzere 100 bin lira hibe yaptığını belirterek, “Biz de Belediye Meclisimizde bu 100 bin lirayı belediyemizin ihtiyacı olan vakumlu çöp süpürme aracı alımında kullanmayı kararlaştırdık. Büyük yol süpürme aracımız var ama, yaklaşık 195 bin liraya aldığımız bu makinaya, park bahçe ve dar alanlarda çalışabilmesinden dolayı çok ihtiyacımız vardı. “ dedi.

Yeni alınan aracın birçok özelliğinin bulunduğunu belirten Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Aracın kaloriferi, devrilebilir kabini, kaban taban havalandırması, kamera monitör sistemi, ayarlanabilir hidrolik direksiyon sistemi, bağımsız süspansiyon ve araç önünü yükseltme sistemi, güçlü vakum sistemi ve hidrolik çöp konteynerine topladığı çöpleri boşaltabilme sistemi var. Araçta, temizlik için olması gereken her şey düşünülmüş. Çöp süpürebiliyor, hortumlu vakumlama sistemiyle çöp toplayabiliyor, topladığı çöpü konteynerlere boşaltabiliyor. Bu araç çok önemli bir eksiğimizi gidermiş olacak. “ dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz