ALAPLI HABERLERİ

DİN-BİR-SEN TEMSİLCİSİNDEN YILBAŞI MESAJI

23 Aralık 2013
828 kez görüntülendi

DİN-BİR-SEN TEMSİLCİSİNDEN YILBAŞI MESAJI

Alaplı Özerk Diyanet Çalışanları Birliği Sendikası (Din-Bir-Sen) temsilcisi Veysel Yiğit Yılbaşı mesajı yayınladı.

Yiğit mesajında şunları söyledi:

“Bilhassa İslam Aleminin sıkıntılar içinde perişan olduğu,binlerce Müslümanın şehit olduğu,bir çoğunun açlık ve sefaletle mücadele ettiği bir miladi yılı daha geride bırakmak üzereyiz.

Malesef bu manzaralara gayri müslimler sinsice sırıtırken koltuğuna oturup abur cuburla şişrdiği göbeğini sıvazlayan sözde müslümanlar uzaktan yakından alakadar olmamışlardır.Cenab_ı Hakkın ayetlerinde ve Allah rasülünün hadislerinde zikrettikleri islam kardeşliği sadece kitaplarda kalmakta;keyfi gıcır olan müslümanların fiiliyatında bulunmamaktadır.

Evet malesef ne acıdır ki yine her sene olan manzara bu yılbaşında da zuhur edecektir.Kurban kesmeyi hayvan katliamı diyen zihniyet hindileri hiristiyanlara kurban edecek.Binlerce çam ağacı bir gece için manasızca katledilecek.Cenabı Allahın Haram kıldığı fiiliyatlar işlenecektir.Allah Rasülü bir hadislerinde “Kim bir kavme benzerse O onlardandır”buyuruyor.Bu kutlamaları gerçekleştirenler acaba kimelre tabi oluyor!?Müslümanın meselesi yıkılmak istenen kardeşlik binasının tuğlalarını sağlamlaştırmak,din kardeşlerinin dertlerine derman olmaktır.Yılbaşında yapılan gereksiz harcamaları ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için harcaycak bir nebze Allah indinde mesuliyetten kurtulabiliriz.Maddi imkanı olmayan müslümanlarda manevi destek olan dualarla müslümanların selameti için dua etmelidir.

Unutmıyalım kurt koyunu yemek için derenin başında bekliyor ve bahane üretiyor.Müslümanlar olarak birbirimize kenetlenmemiz,vatanımıza milletimize sahip çıkmamız lazım.Şunuda unutmayalım 1 Ocak Mekke nin fetih yıldönümüdür.Bizim kutlamamız gerekende budur.

Gelin hep beraber yılbaşı kutlamalarına hayır diyelim,geçen yılda yaptığımız hatalara tövbe edelim;İslam Aleminin kurtuluşu ve selameti için Allah’a dua edelim.”

Veysel YİĞİT

Dinbirsen Alaplı İlçe Temsilcisi

dinbirsen

Yorumlar

  1. Ahmet Turan dedi ki:

    Ağzına sağlık veysel hocam. Tesbitlerin çok doğru ve yerinde. Allah müslümanların yar ve yardımcısı olsun..

  2. mehmet yilmaz dedi ki:

    Veysel hocam, öncelikle hayırlı uğulu olsun. İnşallah 2014 müslümanların birlik ve beraberliğinin tesis edildiği, İslam dünyasının ızdıraplarının son bulduğu bir yıl olur. Hayırlı çalışmalar.

Yorum Yaz