ALAPLI HABERLERİ

DİN GÖREVLİLERİ KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

16 Ekim 2015
576 kez görüntülendi

DİN GÖREVLİLERİ KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

Alaplı İlçe Müftülüğü ile Kızılay Alaplı Şubesi işbirliğinde Camiler ve Din Görevlileri haftası nedeniyle kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Alaplı’da ”Camiler ve Din Görevlileri Haftası” kapsamında kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Türk Kızılay Derneği Alaplı Şube Başkanı Hayri Yiğit, yaptığı açıklamada, şubeleri ile İlçe Müftülüğü tarafından Hükümet Konağında  kan bağışı kampanyası düzenlendiğini söyledi.

Yiğit, din görevlilerinin kan bağışı konusunda duyarlı davrandıklarını, düzenlenen kampanyaya da önemli oranda katılım olacağına inandığını kaydetti.

Alaplı Müftüsü Mehmet Bektaş’da kan bağışında bulunmanın önemli olduğunu, kan vererek hayat kurtarıldığının unutulmaması gerektiğini belirtti.Peygamber Efendimizin İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır”. sözünü anımsayacak olursak kan bağışı da insanlara faydalı olmanın en önemlilerindendir.  Çünkü hayat kurtarıyorsunuz. Bu sebeple Alaplı Müftülüğü olarak kan vermenin Camiler ve Din Görevlileri haftasında daha anlamlı olacağını düşündük. Bu arzumuzu gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Müftülüğümüzde görev yapan personelimizden sağlıkları uygun olanlar bu kan bağışı kampanyasına katıldılar, Kan bağışında bulunan  tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum dedi”

kannnn

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz