ALAPLI HABERLERİ

DOKTOR İFTARDAN SONRA MUAYENE EDİYOR

11 Haziran 2016
887 kez görüntülendi

DOKTOR İFTARDAN SONRA MUAYENE EDİYOR

Alaplı ilçesi Devlet Hastanesi Başhekimi Ozan Özlücan, oruçlu vatandaşların mesai saatlerinde poliklinikten faydalanmakta yaşadığı zorluklar nedeniyle gönüllü olarak iftardan sonra hasta muayene hizmeti veriyor.

Genel cerrahi uzmanı Özlücan, başlattığı uygulama kapsamında hafta içi her gün 21.00-00.00 saatlerinde hastanedeki poliklinikte görevini sürdürüyor.

İftarın ardından hastaneye başvuran vatandaşlar, muayene olmalarının yanı sıra tahlillerini yaptırabiliyor.

Başhekim Özlücan,  yaptığı açıklamada, ramazan süresince gönüllü olarak iftardan sonra poliklinik hizmeti vermeyi sürdüreceğini, uygulamanın hastalar tarafından memnuniyetle karşılandığını söyledi.

Devlet hastanesinde uygulamanın ilk kez yapıldığını anlatan Özlücan, ‘Gündüz oruç nedeniyle hastaneye muayene için gelemeyen hastalar, iftardan sonra polikliniğe başvurabiliyor. Vatandaşların oruçluyken tahlil yaptırma ve muayene olma zorluğu nedeniyle mağduriyet yaşamamaları için bu uygulamaya başladım, 5 günde 200 hastayı muayyene ettim.’ diye konuştu.

– ‘Acil servisteki yoğunluk azaldı’

Özlücan, ramazanın başlamasıyla gündüz polikliniğe gidemeyen insanların acil servislerde yoğunluk oluşturduğuna işaret ederek, ‘Uygulamanın başlamasıyla acil servislerdeki yoğunluk da azaldı. Bu hizmeti duyan vatandaşlarımız iftardan sonra hastanemize gelerek muayene oluyor. Gönüllü doktor arkadaşlarımız olursa onlar da ramazan ayında gece mesaisi yapabilir.’ ifadelerini kullandı.

Muayene olan hastalardan Necdet Mert te oruç tuttuğu için gündüz polikliniğe gidemediğini, Özlücan’ın başlattığı uygulamadan çok memnun olduklarını dile getirdi.

İftardan sonra hastaneye gelerek muayene olduğunu belirten Mert, ‘Geçmiş yıllarda acil servislere gidiyorduk. Bu da orada gereksiz yoğunluğa yol açıyordu. Şimdi uzman hekimimize muayene olabiliyor, tahlillerimizi yaptırabiliyoruz. Gerçekten çok güzel bir hizmet.’ görüşünü paylaştı.

hasta

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz