ALAPLI HABERLERİ

DOLGU ALANINDA PARKE KAPLAMA ÇALIŞMASINA BAŞLANDI

20 Temmuz 2012
611 kez görüntülendi

DOLGU ALANINDA PARKE KAPLAMA ÇALIŞMASINA BAŞLANDI

 

Alaplı Belediyesi üst yapı çalışmalarına devam ettiği Taşbaşı-Erdemyuva mevkii deniz dolgu alanının 1. etap peyzajı kapsamında parke kaplama çalışmalarına da başladı.

Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, 13 bin metrekarelik 1. etap peyzaj alanında zemin düzenleme çalışmalarının tamamlanmasının ardından üst yapı çalışmalarına başlandığını hatırlatarak, “Bu alanda zemin düzenleme, toprak serme çalışmalarını tamamlayarak, üst yapı çalışmalarına başladık. Oturma grupları, çocuk oyun parkları ve aydınlatma direklerinin montajını yaparak kullanıma hazır hale getirdik. Bordür ve çiçeklendirme çalışmasını da tamamladık. Hafta başından itibaren de, yürüyüş yollarına beton parke kaplama çalışmasına başladık. Sanıyorum, birkaç günde parke kaplama çalışmalarını da bitireceğiz. “ dedi.

 Bu alandaki üst yapı çalışmalarının devam edeceğini bildiren Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, “Çöp konteynırlarımız da hazır; montajını önümüzdeki günlerde yapacağız. Ayrıca bu alanda, yeşil alanlara çimlendirme de yapacağız. 1. etap peyzaj çalışmalarını tamamlandıktan sonra diğer etaplarla bu alandaki çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 1. etap peyzaj çalışmaları tamamlandıktan sonra bu alan, sosyal olarak ilçemizin cazibe merkezi olacak. “ dedi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz