ALAPLI HABERLERİ

EĞİTİM BİRSEN ALAPLI’DA TOPLANDI

16 Şubat 2013
684 kez görüntülendi

EĞİTİM BİRSEN ALAPLI’DA TOPLANDI

Alaplı Eğitim-Bir-Sen Temsilciliği tarafından orta öğretim ve ilköğretimde görev yapan üyelerin katılımıyla kahvaltılı bir toplantı düzenlendi.

Alaplı Özlem Lokantasında düzenlenen toplantıya Eğitim-Bir-Sen Alaplı Temsilcisi Ercan Acar, sendikanın ortaöğretim ve ilköğretim temsilcileri katıldı.

Toplantıya Alaplı Milli Eğitim müdürü Hüseyin Taşıran, Şube müdürleri  Hüseyin Uysal,Salih Dirican,  EğitimBir-sen Zonguldak il Başkanı Kamuran Aşkar ve yönetim Kurulu üyeleri de  misafir olarak katıldı

Eğitim-Bir-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kamuran Aşkar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı sıfatıyla birleştirici kimliğiyle herkesin kucaklaşa bilmesi için yeni anayasa şarttır” dedi.

Eğitim-Bir-Sen Alaplı şubesini düzenlediği kahvaltılı kaynaşma toplantısında konuşan Eğitim Bir Sen Zonguldak Şube Başkanı Kamuran Aşkar, Bundan önceki Bakanımızı kişilik olarak çok taktir etsekte üslubuyla eğitim çalışanını dövmesini her platforma karşı çıktıklarını söyledi.

 Memur-Sen ve Eğitim-Bir Sen olarak birinci önceliklerini yeni anayasa olduğunu anlatan Aşkar, şöyle konuştu; Bu ülkede kürt, laz, çerkez abaza ayrımı yapılmadan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı sıfatıyla birleştirici kimliğiyle herkesin kucaklaşa bilmesi için yeni anayasa şarttır. Yeni anayasa Memur-Sen’in olmazsa olmasıdır.

Biz referandumda evet oyu verirken bile birinci önceliğimiz yeni anayasaydı. Eğitim-Bir-Sen olarak bundan önceki Bakanımızı çok eleştirdik. Belki kişilik noktasında çok taktir etsekte Eğitim-Bir-Sen’li olarak eğitimcisiyle barışık olmamasını eğitimcisini öteleyen bir görüntü sergilemesi üslubuyla eğitim çalışanı arkadaşımızı üslubuyla dövmesini her platformda karşı çıktık. Ve Taksimde düzenlediğimiz 10 binlerin katıldığı öğretmene saygı mitingiyle ya bu kan değişmeli ya da Milli Eğitimdeki anlayış değişmeli sloganıyla yapmış olduğumuz yürüyüş ardından olmazsa olmazımız olarak her platformda dillendirdiğimiz öğretmene şaşı bakan bir bakanla bu işin yürümeyeceğini söylemi hamdolsun sonuç vermiştir.

 Yeni gelen bir bakanımız var. Yeni bakanımız kendisini iletişim mezunu olması dolayısıyla önceki bakanda yaşadığımız iletiş sıkıntısını bu bakanda olmaması temennisidir.” -Sendikacılık menfaat gurubudur- Memur-Sen’in Türkiye genelindeki dik duruşu ile beraber bu gün sendikacılıkta farklı bir anlayışı olduğunu ifade eden Aşkar, “Sendika ve sendikacılık belki 10 yıl öncesinde baktığınızda kendisi milliyetçi muhafazakar olarak tanımlayan bir camia için yabancı kavramlar olsa da hamdolsun 10 yıllık süre zarfında Eğitim-Bir-Sen’in ortaya koymuş olduğu performans ve Memur-Sen’in Türkiye genelindeki dik duruşu ile beraber bu gün sendikacılıkta farklı bir anlayış sadece ücret boyutuyla değil akademilik ve hizmet sendikacılık boyutuyla da üyesini kucaklayan ve yakın olmayı kendisine borç bilen bir anlayışın haklı ve mutlu gururunu yaşıyoruz.

Sendikacılık bir menfaat gurubudur. Ama Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen üyeleri sendikacılığa sadece maddi menfaatler acısından bakan ücret boyutunda düşünen kişiler değildir. Memur-Sen ve eğitim bir sen deki arkadaşlar mutlaka ücret pazarlığını önemser ama sendikacılıkta bunun yanında öteleri hedefleyen bir anlayışın temsilcisidirler.

Türkiye’nin doğusunda ve batısında üye yapabilen tek sendikayız. Eğitim-Bir-Sen hiçbir zaman Kürtlükten ve Türklükten beslenen bir sendika olmamıştır. Bin yıldır bu topraklarda beraber yaşadık inşallah binlerce yıl bu topraklarda beraber yaşama azmindeyiz.”

Yorumlar

Yorum Yaz