ALAPLI HABERLERİ

EKMEK FIRINLARI DENETLENİYOR

12 Temmuz 2013
493 kez görüntülendi

EKMEK FIRINLARI DENETLENİYOR

 

 

Alaplı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan boyunca satılacak olan pidelerin gramajını denetlemeye başladı.

Zabıta ekipler, İlçede faaliyet gösteren fırınları tek, tek gezerek fırıncılara gramaj ve fiyatlandırmanın doğru yapılması için uyarıda bulundu.

Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, yaptığı açıklamada, Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından ramazan ayında düzenli olarak fırınların denetlendiğini söyledi.

Yapılan denetimlerde ekiplerin uygunsuz hiçbir şeyle karşılaşmadığını ifade eden Çimenoğlu, “Ramazan ayı nedeniyle fırınlarda üretimi artan sofraların lezzeti Ramazan pidesinin, gerekli kurumlarca belirlenen gramaj ve fiyat tarifelerine uygunluğunu denetlemek için Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekipler fırınları denetlemeye başladı. Çalışanların tırnaklarını kontrol edip, gramaj ve pide yapımında kullanılan malzemelerin temiz olup olmadıklarını incelendi. Denetimlerde genel olarak fırınların pidelerin gramajlarının belirlenen tarifeye uygun olduğu görülmesi bizleri memnun etti. Ramazan pidesinin hijyenik ve sağlık kurallarına uyacak şekilde vatandaşların sofrasına gelmesi için denetimleri aralıksız olarak devam edilecek.”

ALBUM ADI ZABITA FIRINLARI DENETLİYOR, Fotograf Mustafa Kanca on 7/12/2013 (15 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz