ALAPLI HABERLERİ

EMEKLİ İŞÇİ İKİ YILDA 50 TABLO YAPTI

27 Eylül 2013
888 kez görüntülendi

EMEKLİ İŞÇİ  İKİ YILDA 50 TABLO YAPTI

CEM SÜRMENELİ – Resim eğitimi almayan emekli işçi  yaklaşık iki yılda 50 resim tablosu yaptı

Alaplı ilçesinde  dünyanın birçok ülkesindeki televizyon kanallarında hızlı ve kolay resim yapmayı öğreten Bob Ross’u yıllarca izleyen emekli işçi, öğrendiği tekniklerle 50’ye yakın tablo yaptı Evinin kömürlüğünü resim atölyesine dönüştüren emekli, resim sergisi açmayı planlıyor

Alaplı ilçesinde, dünyanın birçok ülkesindeki televizyon kanallarında hızlı ve kolay resim yapmayı öğreten Bob Ross’u yıllarca izleyen emekli işçi, öğrendiği tekniklerle 50’ye yakın tablo yaptı.

Televizyon kanallarında yıllarca sanat şovunu yapan ve 1995 yılında yaşama veda eden Bob Ross’un kolay ve hızlı resim yapma tekniğinden ilham alan Mitat Atalay (65), 1999’da Ereğli Demir ve Çelik Fabriklarından emekli olmasının ardından evinin kömürlüğünü atölyeye çevirdi.

Mitat Atalay amatör olarak balık tutmayı sevdiğini iki yıldır resim çizmeye başladığını daha sonrada yağlı boya tablolar yaptığını ifade etti.

Bob Ross’u televizyon ekranlarında ve internetten izleyerek yeteneğini geliştiren Atalay, doğa ve manzara fotoğraflarından oluşan 50 yağlı boya tablo yaptı.

Atalay,  yaptığı açıklamada, televizyonda uzun yıllardır ressamBob Ross’u izlediğini, emekliliğinin ardından da resme olan ilgisini arttırdığını söyledi.

Marangoza yaptırdığı çıtalara satın aldığı kumaşı gererek kendi tuvalini hazırladığını ifade eden Atalay, “İlçede tuval bulmakta zorlandığımdan böyle bir çözüm buldum. Atölyeye çevirdiğim kömürlükte çalışmalarımı sürdürüyorum. Bazı tablolarımı da apartmanımızın içine asarak sergiliyorum” dedi.

Atalay, eserlerin yakınları tarafından çok beğenildiğini, yakın zamanda bir sergi açmayı planladığını kaydetti.
This plugin does not have a valid Facebook access token. Please use your admin panel to login with Facebook.

Yorumlar

  1. ismail ARSLAN dedi ki:

    Eline Yüreğine Bileğine sağlık.

    Bir şeyleri başarabilmenin inancın ve azmin sonrasında elde edildiğini gösterilebilecek örnek insanlardansın.

Yorum Yaz