ALAPLI HABERLERİ

ENERJİSA, ELEKTRİK SORUNLARINI DİNLEDİ

27 Şubat 2013
687 kez görüntülendi

ENERJİSA, ELEKTRİK SORUNLARINI DİNLEDİ

 

Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç’ın başkanlığında Enerjisa, muhtarlar ve tavuk çiftliği sahipleri bir araya geldi.

Alaplı Kaymakamlığı toplantı salonunda Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, başkanlığında Enerjisa Başkent Elektrik Dağıtım AŞ Bölge Müdürü Selman Nair, muhtarlar ve tavuk çiftliği sahiplerinin sorunlarını dinledi.

Toplantı öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Yoğun kar yağışı olduğu dönemlerde köylerimizde enerji sıkıntısı yaşandığını söyledi. Sorunların çözüme kavuşması için böyle bir toplantı düzenlediklerini anlatan Malğaç, “Bölgemizdeki elektrik dağıtım işlerini enerjisa yapmaktadır. Yoğun kar yağışı olduğu dönemlerde köylerimizde, tavuk çiftliklerinde ve bazı sanayi tesislerimizde zaman, zaman sıkıntılar yaşanmaktaydı. Bu sıkıntıların çözümü noktasında kimsenin mağdur olmaması için burada böyle bir toplantı düzenledik.”

Enerjisa Başkent Elektrik Dağıtım AŞ Bölge Müdürü Selman Nair, ise konuşmasında, Zaman, zaman İlimizde ve İlçelerimizde muhtarlarla toplantı yapıyoruz. Bizlerin göremediği, ulaşamadığı problemi onların ağzından dinlemek istiyoruz. Bu kış İlimizde kesinti sayısı oldukça düşmüş durumda 2012 yılında şebeklerde çok büyük bakımlar yaptık. Belki yatırım gerektiren köylerimiz var. Bir kısmını 2013 programını aldık. Ama 2012 yılında yatırım gerekip de yapamadığımız yerleri de bakım yapmak suretiyle hazırlamıştık” diye konuştu.

 Alaplı Kaymakamlığı  toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Alaplı Garnizon Komutanı Kıdemli Üsteğmen Emre Balci, Alaplı Emniyet Müdürü İsmail Baş, Ak Parti ilçe Başkanı Faruk Çaturoğlu,  Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uysal, Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şakir Başol, Enerji-Sa Zonguldak Bölge Müdürü Selman Nair, Enerji-Sa Kdz. Ereğli Operasyon ve Dağıtım Müdürü Hüseyin Zobu, il genel meclis üyeleri, Alaplı Kanatlı Hayvan Üreticileri Birliği Başkanı Cemal Çelikgöz, tavuk çiftlikleri sahipleri, köy muhtarları  ve Gümeli beldesi mahalle  muhtarları katıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz